2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
رژیم غذایی مدیترانه‌ای، قدرت باروری زنان را افزایش می دهد

رژیم غذایی مدیترانه‌ای، قدرت باروری زنان را افزایش می دهد

تحقیقات نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای که به خاطر کاهش وزن مشهور است، می‌تواند شانس باروری را در زنان تحت درمان IVF افزایش دهد.

اعتمادآنلاین| محققان دانشگاه آتن دریافتند زنانی که شش ماه قبل از درمان ناباروری از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی می‌کردند، شانس باردارشدن شان به مراتب بیشتر بوده است.

 

این رژیم غذایی تاثیرش در بهبود سلامت بیماران مبتلا به دیابت و HIV اثبات شده است و نشان داده که خطر ابتلا به یکی از بدترین انواع سرطان سینه را تا 40 درصد کاهش می دهد.

 

محققان در این تحقیق از 244 زن قبل از درمان به شیوه IVF (لقاح آزمایشگاهی) در مورد رژیم غذایی شان پرسش کردند و دریافتند آنهایی که سبزیجات تازه، میوه، غلات کامل، حبوبات، ماهی و روغن زیتون بیشتر و گوشت قرمز کمتری خورده بودند، شانس بارداری شان 65 تا 68 درصد بیشتر بود.

 

«نیکوس ایاناکوریس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «پیام مهم این مطالعه این است که زنان تحت درمان ناباروری باید ترغیب به پیروی از یک رژیم غذایی سالم نظیر رژیم غذایی مدیترانه ای شوند چراکه پیروی از یک الگوی رژیمی سالم شانس بارداری موفق و زایمان نوزاد سالم را افزایش می‌دهد.»

 

وی همچنین اذعان می کند که برای باردارشدن، رژیم غذایی و سبک زندگی مردان هم به اندازه زنان مهم است.

.

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها