8/20/2019
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
تایلند، فوتبالیست بحرینی را تحویل نمی‌دهد

تایلند، فوتبالیست بحرینی را تحویل نمی‌دهد

پلیس تایلند با وجود اعمال فشار حکومت بحرین اعلام کرد که تا دو ماه دیگر بازیکن بازداشتی این کشور را تحویل حکومت بحرین نخواهد داد.

اعتمادآنلاین| «حکیم العریبی» بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال بحرین است که توسط حکومت این کشور محکوم به دست داشتن در اعمال خرابکارانه شده است.

 

العریبی توسط پلیس تایلند دستگیر شده است. بحرین از تایلند خواسته بود تا او را برگرداند اما این بازیکن در دادگاهش که دور روز پیش برگزار شد، درخواست کرد که او را به کشورش، بحرین برنگردانند، چرا که به شدت تنبیه و شکنجه خواهد شد.

 

العریبی به عنوان پناهنده سیاسی در استرالیا زندگی می‌کرد اما بعد از سفری که به تایلند داشت دستگیر شد. حکومت بحرین او را به خاطر دست داشتن در حمله به یک پاسگاه پلیس در یک دادگاه غیابی به 10 سال زندان محکوم کرده است.

 

پلیس تایلند اعلام کرد که در شرایط کنونی، العریبی را تحویل بحرین نخواهد داد تا جایی که دو ماه دیگر پرونده او را به صورت دقیق بررسی می‌کند و به این بازیکن فرصت می‌دهد تا دفاعیات خود را به صورت کامل ارائه دهد و  بعد از آن تصمیم خواهد گرفت.

 

فوستر، کاپیتان سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال استرالیا به دفاع از این بازیکن بحرینی پرداخت و از حکومت استرالیا خواست تا زمینه بازگشت او را فراهم آورد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها