11/13/2019
چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸
از فعالیت و تلاش ماهواره‌ای ایران آگاه هستیم
واکنش وزارت خارجه آمریکا به ادعاها درباره پرتاب دومین ماهواره‌بر ایران به فضا:

از فعالیت و تلاش ماهواره‌ای ایران آگاه هستیم

سخنگوی وزرات امورخارجه آمریکا در واکنش به ادعاها مبنی بر آزمایش موشکی جدید ایران، گفت از گزارش‌های مربوط به "تلاش دوم ایران برای پرتاب ماهواره به فضا" آگاه است و آن را مغایر قطعنامه 2231 شورای امنیت دانست.

اعتمادآنلاین| رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به این گزارش‌ها، گفت: از حکومت ایران می‌خواهیم تمام فعالیت‌های خود را که با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متناقض است، از جمله پرتاب موشک‌های ماهواره‌بر را هرچه سریع‌تر متوقف کند.

 

این ادعای وزارت امور خارجه آمریکا در حالی مطرح می‌شود که پرتاب موشک ماهواره‌بر جدیدی توسط مقامات رسمی کشورمان هنوز اعلام و یا تأیید نشده است.

 

رادیوی ملی آمریکا (ان‌پی‎آر) روز چهارشنبه با انتشار تصاویری ماهواره‌ای، مدعی شد که ایران یک پرتاب موشکی ناموفق دیگر برای ارسال ماهواره به فضا داشته است. مقامات رسمی کشورمان هنوز به این ادعای رسانه آمریکایی واکنشی نشان نداده‌اند.

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این درباره ادعای تناقض برنامه موشکی ایران با قطعنامه 2231 شورای امنیت گفته بود: برنامه موشکی ایران ماهیت دفاعی دارد و بر اساس نیازهای کشور طراحی می‌شود. هیچ قطعنامه‌ای در شورای امنیت برنامه موشکی و یا آزمایش‌های موشکی ایران را ممنوع نکرده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها