8/24/2019
شنبه، ۰۲ شهریور ۱۳۹۸
اولویت هلال احمر، افزایش داوطلبان

اولویت هلال احمر، افزایش داوطلبان

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به گسترش فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در چهل سال گذشته، تصریح کرد: حدود 400 هزار جوان جذب جمعیت هلال احمر هستند این در حالیست که دو میلیون نیز عضو داوطلب داریم.

اعتمادآنلاین|علی اصغر پیوندی با حضور در جمع راهپیمایان 22بهمن و در حاشیه راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی، اظهار کرد: سازمان جمعیت هلال احمر 95 سال سابقه دارد که در 55 سال قبل از انقلاب تحت عنوان شیر خورشید فعالیت می‌کرد اما فعالیت‌های امدادی محدودی در برخی از قسمت‌ها داشت، اما در چهل سال بعدی فعالیت‌های جمعیت هلال احمر از نظر مناطق تحت پوشش و انواع خدمات گسترش یافت.

 

رئیس جمعیت هلال احمر درباره پیشرفت‌های این سازمان در حوزه امداد و نجات تصریح کرد: در چهل سال گذشته در زمینه امداد و نجات پیشرفت بسیاری داشتیم؛ می‌توان گفت که قبل از انقلاب پوشش‌های امدادی بسیار محدود بود اما در حال حاضر پایگاه‌های امدادی در بیشتر مناطق کشور فعال هستند. همچنین امدادرسانی‌های هوایی و ناوگان لجستیکی بسیار مجهز از دیگر دستاوردها در چهل سال گذشته است که می‌توانند خدمتگذار مردم باشند.

 

وی با اشاره به جذب جوانان و فضاسازی برای آنها گفت: در حال حاضر حدود 400 هزار جوان جذب جمعیت هلال احمر هستند، همچنین دو میلیون عضو داوطلب داریم. می‌توان گفت که بیشتر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه است بنابراین افتخار می‌کنیم که این فعالیت‌ها گسترش یافته است. این گسترش به علت فضاسازی برای جوانان، خیرین و ارتباط با کانون‌های اجتماعی است.

 

پیوندی با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی جمعیت هلال احمر نیز افزود: در چهل سال گذشته هلال احمر پیشرفت‌های بسیاری در حوزه بین‌الملل نیز داشته که می‌توان به امدادرسانی‌های انجام شده در کشورهای مختلف آسیا و آفریقا، گسترش مراکز درمانی در خارج از کشور و نقش کنونی جمعیت هلال احمر در فدراسیون جهانی که در حال حاضر عضو هیأت حاکمه هلال احمر هستیم، اشاره کرد. امیدوارم با گسترش ارائه خدمات در داخل و خارج از کشور بتوانیم عام‌المنفعه بودن این خدمات را به خوبی نشان دهیم.

 

وی با اشاره به اولویت‌های پیش روی جمعیت هلال احمر گفت: ارائه آموزش‌های همگانی یکی از اولویت‌های اصلی ما است، اگر در این فعالیت موفق شویم یکی از اهداف مهم ما محقق می‌شود. یکی دیگر از اولویت‌های پیش روی ما نیز افزایش داوطلبان هلال احمر است. در حال حاضر دو میلیون نفر به صورت داوطلبانه در سازمان جمعیت هلال احمر فعالیت می‌کنند این در حالی است که ما 80 میلیون نفر جمعیت داریم بنابراین باید با توجه به روحیه داوطلبی که در ملت شریف ایران وجود دارد، این تعداد را افزایش دهیم.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر جنسی مردمی دارد گفت: ما به واسطه دستگیری مردم است که می‌توانیم فعالیت‌های خود را پیش ببریم بنابراین امیدواریم روابط مردم و جمعیت هلال احمر روز به روز افزایش یابد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها