8/24/2019
شنبه، ۰۲ شهریور ۱۳۹۸
رشد اندک سهام آسیایی / امید به مذاکرات پیش‌روی چین و آمریکا
در معاملات امروز بازارها صورت گرفت؛

رشد اندک سهام آسیایی / امید به مذاکرات پیش‌روی چین و آمریکا

سهام آسیایی درحالی اندکی رشد کرد که سرمایه‌گذاران امیدوارند دور جدید مذاکرات تجاری چین و آمریکا بتواند منجر به حل اختلافات این دو کشور شود.

اعتمادآنلاین| روز سه‌شنبه سهام آسیایی اندکی رشد کرد چرا که سرمایه‌گذاران امیدوار هستند دور جدید مذاکرات تجاری چین و آمریکا بتواند منجر به حل اختلافاتی شود که رشد اقتصادی جهان و درآمد شرکت‌ها را کاهش داده است.

 

 آن‌چه حال‌وهوای بازارها را بهتر کرد این بود که قانون‌گذاران آمریکا به توافق تایید نشده‌ای در مورد بودجه امنیت مرزی دست یافتند که احتمالا می‌تواند از یک تعطیلی دیگر دولت که قرار است از شنبه آغاز شود، جلوگیری کند. شاخص ای‌مینی اس‌اندپی500 آمریکا در ساعات معاملات آسیایی 0.5 درصد رشد کرد.

 

 گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن توانست 0.3 درصد بالا بیاید.

 

 شاخص کامپوزیت شانگهای 0.6 درصد رشد کرد، شاخص کوسپی کره‌جنوبی 0.4 درصد بالا آمد و سهام استرالیا 0.4 درصد به ارزش خود افزود.

 نیکی ژاپن پس از تعطیلی بازارهای ژاپن در روز دوشنبه، 2 درصد جهش کرد. تضعیف نرخ ین به رشد سهام کمک کرد.

 

 مقامات چین و آمریکا ابراز امیدواری کرده‌اند که در دور جدید مذاکرات تجاری که از روز دوشنبه در پکن آغاز شده است، مواضع طرفین به هم نزدیک‌تر شده و اختلافاتی که منجر به شکل‌گیری جنگ تجاری چندین ماهه بین دو کشور شده است کاهش یابد.

 

 پکن و واشنگتن در تلاش هستند تا بتوانند قبل از ضرب‌الاجل 1 مارچ ترامپ، به توافقی تجاری دست پیدا کنند. در 1 مارچ قرار است تعرفه‌های واردات 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی از 10 درصد به 25 درصد افزایش داده شود.

 

 در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان به بالاترین سطح خود در 3 ماه اخیر رسید و رقم 97.123 را ثبت کرد.

 

 در برابر ین ژاپن هم دلار به بالاترین سطح 6 هفته‌ای 110.55 ین، رسید.  در مقابل، یورو به کمترین نرخ 2.5 ماهه 1.1267 دلار، رسید.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها