8/20/2019
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
راهپیمایی اپوزیسیون ونزوئلا به بهانه مجوز ورود کمک‌ها برگزار می‌شود

راهپیمایی اپوزیسیون ونزوئلا به بهانه مجوز ورود کمک‌ها برگزار می‌شود

حامیان اپوزیسیون ونزوئلا امروز (سه‌شنبه) دست به راهپیمایی سراسری می‌زنند تا فشارها بر نیکولاس مادورو را افزایش داده و از او بخواهند تا اجازه ورود کمک‌های انسان‌دوستانه به این کشور را بدهد.

اعتمادآنلاین| این راهپیمایی‌ها سه هفته پس از آن برگزار خواهد شد که خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را رئیس‌جمهوری خودخوانده و مشروع اعلام کرده و مدعی شده است پیروزی نیکولاس مادورو در دور دوم ریاست جمهوری «ساختگی» است.

 

اکثر کشورهای غربی از جمله ایالات متحده آمریکا گوآیدو را به عنوان «رئیس‌جمهوری موقت» ونزوئلا به رسمیت شناختند اما مادورو از حمایت کشورهای قدرتمندی مثل روسیه و چین و همچنین ارتش کشورش برخوردار است.

 

طرفین اکنون سر مساله کمک‌های بشردوستانه اختلاف نظر دارند و اپوزیسیون کاراکاس تاکید دارد این کمک‌ها به علت سو‌ءمدیریت اقتصادی مادورو لازم است. گوآیدو در حال هماهنگی کمک‌های غرب است. مادورو که وجود بحران را انکار می‌کند، این کمک‌ها را نمایش آمریکا می‌داند و از ورود آنها ممانعت به عمل آورده است.

 

گوآیدو شامگاه دوشنبه در پیامی توییتری به حامیانش گفت: ما دوباره با درخواست ورود کمک‌های انسان دوستانه به خیابان‌ها می‌رویم؛ کمک‌هایی که می‌توانند جان بیش از 300 هزار ونزوئلایی را که امروز با خطر مرگ روبرو هستند، نجات دهند. اکنون زمان اتحاد و مبارزه است!

 

این رهبر اپوزیسیون ونزوئلا همچنین متعهد شد اعتراضات تا زمانی‌که مادورو کناره‌گیری نکرده باشد تا انتخابات ریاست جمهوری جدید برگزار شود، ادامه می‌یابد. منتقدان مادورو پیشتر دو سری اعتراضات گسترده علیه آنچه «دیکتاتوری» نامیدند، برگزار کردند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها