8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
اجازه استقرار موشک‌های آمریکا در رومانی را نمی‌دهیم
وزیر خارجه رومانی:

اجازه استقرار موشک‌های آمریکا در رومانی را نمی‌دهیم

وزیر خارجه رومانی در گفتگویی با اشاره به تعلیق پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد از سوی آمریکا تاکید کرد که واشنگتن اجازه استقرار موشک‌های خود در این کشور را ندارد.

اعتمادآنلاین| «تئودور ملشکانو» وزیر امور خارجه رومانی در گفتگو با روزنامه دی‌ولت ضمن انتقاد از تعلیق پیمان موشک‌های هسته‌ای میان‌برد از سوی آمریکا گفت: واشنگتن در صورت ترک پیمان منع موشک‌های هسته‌ای دوربرد نباید به استقرار موشک های خود در کشورهای اروپایی بیندیشد. 

 

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی نباید با استقرار موشک‌های آمریکایی موافقت کنند، افزود: رومانی تحت هیچ شرایطی اجازه استقرار موشک‌های آمریکایی را در خاک خود نمی دهد. 

 

وزیر خارجه رومانی همچنین خاطر نشان کرد: رومانی به شدت نگران برهم خوردن پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد است. ما از روسیه می‌خواهیم تا اقدامات لازم را برای پایبندی به این پیمان انجام دهد. 

 

ملشکانو ادامه داد: خدشه‌دار شدن پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد مخاطرات امنیتی را برای اروپا بدنبال دارد.

 

گفتنی است وزیر خارجه آمریکا روز 4 دسامبر 2018 اعلام کرد که واشنگتن به مدت 60 روز پایبندی به پیمان نیروهای هسته‌ای میانبرد را تعلیق خواهد کرد، تا مسکو ظرف این مدت تعهد عملی خود را به آن نشان دهد و در غیر این صورت از این پیمان خارج خواهد شد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها