8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
جشن هفتاد سالگی برلیناله پس از اسکار 2020 برگزار می‌شود

جشن هفتاد سالگی برلیناله پس از اسکار 2020 برگزار می‌شود

تغییر تاریخ برگزاری مراسم اهدای جوایز اسکار سال آینده بر تمام رویدادهای سینمایی از جمله جشنواره فیلم برلین تاثیر گذاشته است.

اعتمادآنلاین| از آنجا که نود و دومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار دو هفته زودتر از موعد همیشگی در 9 فوریه 2020 برگزار می‌شود، مدیران برلیناله تصمیم گرفتند تاریخ هفتادمین دوره جشنواره برلین را عوض و آن را به پس از اسکار منتقل کنند. به این ترتیب، برلین 2020 از 20 فوریه تا اول مارس سال آینده در آلمان برگزار می‌شود تا با مراسم اسکار و بفتا همپوشانی نداشته باشد.

 

مراسم اهدای جوایز بفتا هم که معمولا روز یکشنبه و میانه‌های جشنواره برلین برگزار می‌شد، سال آینده به یک هفته زودتر منتقل شده و قرار است دوم فوریه برگزیدگان را معرفی کند. یک هفته پیش‌تر برگزیدگان انجمن بازیگران سینما معرفی می‌شوند و جوایز اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا هم 18 ژانویه اهدا می‌شود.

 

تابستان امسال بود که اعلام شد فصل جوایز سینمایی 2020 کوتاه‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود. بر این اساس، اسکار و بفتا خیلی زود تاریخ برگزاری مراسم اهدای جوایز خود را عوض کردند. جشنواره برلین هم که همزمان با بفتا و پیش از اسکار برگزار می‌شود، 70 سالگی خود را دو هفته دیرتر از موعد همیشگی جشن می‌گیرد.

 

منبع: همشهری آنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها