8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
توجه ویژه موسیقی فجر به گروه‌های خارج از پایتخت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

توجه ویژه موسیقی فجر به گروه‌های خارج از پایتخت

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و چهارمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر اظهار داشت: ظرفیت‌های عرصه موسیقی متعلق به همه مناطق، اقوام و گروه هاست و از این منظر در جشنواره پیش رو به گروه‌های خارج از تهران توجهی ویژه شده است.

اعتمادآنلاین| سید عباس صالحی گفت: برگزاری سی‌و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طراوت و شکوه این رویداد فرهنگی را دوچندان کرده است.

 

صالحی افزود: انقلاب اسلامی ایران حرکتی بر مبنای خواست و اراده مردم و بر مدار فرهنگ غنی این سرزمین بوده است. مردمی بودن ویژگی برجسته انقلابی است که چهل سال قبل موجب همبستگی و اتحاد همه‌ ایرانیان شد. 


وی می افزاید: اهالی فرهنگ و هنر هم دوشادوش مردم نقشی شایسته در انقلاب ایفا کردند و در این میان هنرمندان عرصه موسیقی جلوه های مردمی این هنر دیرین را عمق و معنا بخشیدند. هنر موسیقی در همه دوران ها پشتوانه‌ای برای حرکت مردم این سرزمین بوده و هنوز هم حال و هوای روزهای انقلاب با سرودها و آواهای انقلابی رنگ ‌و ‌بویی دوچندان می‌گیرد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این پیام اظهار داشت : همراهی خانواده بزرگ موسیقی از نام آوران این عرصه تا جوانان جویای نام و امیدهای آینده موسیقی کشور در رویداد امسال از ویژگی های ارزشمند جشنواره سی و چهارم است که درکنار ریشه های تنومند موسیقی ایرانی، رویش های انقلاب را در این عرصه به تصویر می کشد. 


صالحی افزود: حضور همه گونه‌های موسیقی در کنار یکدیگر رنگین کمانی از اصالت و خلاقیت و توانایی هنرمندان موسیقی کشورمان را پدید آورده است که در جشنواره سی و چهارم به زیبایی هر چه بیشتر رخ نمایی می کند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام تاکید کرد : تردیدی نیست که امکانات و ظرفیت‌های عرصه موسیقی متعلق به همه مناطق، اقوام و گروه ها است و از این منظر در جشنواره پیش رو به گروه‌های خارج از تهران توجهی ویژه شده است که خوشبختانه پس از چند دوره توقف، امسال جشنواره همزمان در برخی از استان های کشور برگزار می‌شود.


صالحی در خاتمه این پیام به دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی فجر درود فرستاده و ابراز امیدواری کرده است که برگزاری این رویداد موجب ارتقای جایگاه موسیقی فاخر ایرانی و سربلندی هنرمندان کشور عزیزمان شود.


سی و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 29 بهمن در همزمان با تهران در سراسر کشور نیز برگزار و 30 بهمن ماه جاری با مراسمی ویژه به کار خود پایان خواهد داد.

 

منبع: ایرنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها