8/20/2019
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
تحریم‌ها مانع رشد صنعت گردشگری در ایران نشد
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری:

تحریم‌ها مانع رشد صنعت گردشگری در ایران نشد

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ظرفیت صنعت گردشگری در ایجاد شغل گفت: علی رغم وجود مشکلات و تحریم‌های که آمریکا اعمال کرده نه تنها مانع رشد این صنعت نشد بلکه آمارها نشان می‌دهد در حوزه گردشگری خوب عمل کرده‌ایم.

اعتمادآنلاین| علی اصغر مونسان روز سه شنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، گفت: هم اکنون آمار ورود گردشگر به ایران از مرز 6 میلیون نفر گذشته و به نظر می رسد این میزان تا پایان سال به رقم 7 میلیون گردشگر برسد.


وی افزود: اقتصاد ایران نیاز دارد در کنار درآمدهای نفتی، غیر نفتی و مالیات‌ها، درآمد دیگری مانند صنعت گردشگری داشته باشند. 


معاون رئیس جمهور از علاقه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران خبر داد و افزود: این نشانه رشد در صنعت گردشگری ایران است.


به گفته مونسان هم اکنون میزان سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایران 12 میلیارد بوده است و 2 هزار پروژه در حال اجرا است.


معاون رئیس جمهوری در عین حال تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران گردشگری را به عنوان صنعتی مهم به رسمیت شناخته و در صدد تجهیز زیر ساخت های مناسب برای این صنعت درآمد زا است.


وازدهمین نمایشگاه گردشگری ایران روز سه‌شنبه با حضور 12 کشور از جمله ایتالیا، ترکیه، مالزی، آلمان، سنگاپور، تایلند، اندونزی، هند، کامبوج، افغانستان و پاکستان افتتاح شد.


در آیین افتتاح این نمایشگاه علاوه بر مونسان، عبدالامیر الحمدانی وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، ولی تیموری معاون گردشگری کشور، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف و جمع کثیری از فعالان صنعت گردشگری حضور داشتند.

 

این نمایشگاه که امروز افتتاح شد و تا روز 26 بهمن در نمایشگاه دائمی تهران ادامه خواهد داشت و 660 شرکت گردشگری ایرانی و خارجی از ساعت 9 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود.


بسته‌های سفر برای استان‌های کمتر شناخته شده، یکی از محورهای دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تهران و صنایع وابسته تهران است که در این رابطه یک‌صد برنامه جانبی در حاشیه این نمایشگاه به اجرا در می‌آید.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها