8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
میزان محبوبیت ترامپ به بالاترین حد طی 23 ماه گذشته رسید

میزان محبوبیت ترامپ به بالاترین حد طی 23 ماه گذشته رسید

بر اساس یک نظرسنجی روزانه مشخص شد که میزان محبوبیت رئیس‌جمهوری آمریکا به بالاترین حد خود در 23 ماه گذشته رسیده است.

اعتمادآنلاین| براساس نظرسنجی صورت‌گرفته مشخص شد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به 52 درصد رسیده که بالاترین میزان از ششم مارس 2017 و چند هفته پس از آغاز به کار وی در سمت ریاست‌جمهوری ایالات متحده است.

 

این میزان محبوبیت برای ترامپ از نظرسنجی‌های سه روز کاری پس از سخنرانی سالانه وی اعلام شده است.

 

این میزان محبوبیت برای روسای جمهوری آمریکا پس از سخنرانی‌های سالانه‌اشان غیرمعمول یا عجیب نیست.

 

اگرچه میزان محبوبیت وی بسیار بالاست، اما حدود 47 درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری این کشور ناراضی هستند. البته این میزان پایین‌ترین نرخ نارضایتی آمریکایی‌ها از وی از دوم نوامبر 2018 محسوب می‌شود.

 

39 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که از عملکرد ترامپ در کاخ سفید به شدت ناراضی هستند و همین تعداد هم گفتند که به شدت از عملکرد وی راضی هستند.

 

میزان رضایت از ترامپ در زمانی اعلام شده که تنش‌های سیاسی همچنان رو به افزایش است؛ کاخ سفید و کنگره به سرعت در حال نزدیک شدن به ضرب الاجلی هستند که درباره قطعنامه مربوط به تامین اعتبار 5.6 میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک یا تعطیلی مجدد دولت فدرال است.

 

گفتنی است که ترامپ اغلب از نظرسنجی‌های موسسه راسموسن برای پیشرفت خود استفاده کرده و آن را از معدود نظرسنجی‌های صادقانه می‌داند درحالی‌که دیگر نظرسنجی‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های جعلی را برای بی اعتبار کردن خود توصیف می‌کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها