8/20/2019
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
یکی دیگر از مشاوران رئیس‌جمهور فرانسه کناره‌گیری کرد

یکی دیگر از مشاوران رئیس‌جمهور فرانسه کناره‌گیری کرد

استعفای یکی از مشاوران ویژه رئیس‌جمهور فرانسه تبدیل به جدیدترین موارد کناره‌گیری از دولت وی شده است.

اعتمادآنلاین| این در حالی است که امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه تلاش‌های خود را برای بازسازی محبوبیت و وجهه‌اش که به دنبال اعتراضات اخیر جلیقه‌زردها و یک رسوایی مربوط به یکی از مقام‌های امنیتی ارشد دولتش تحلیل رفته دو چندان کرده است.

 

اسماعیل املین، یکی از وفادارترین دستیارهای امانوئل ماکرون اعلام کرد که اواخر ماه مارس یا اوایل آوریل از سمتش کنار می‌رود.

 

با این حال او تاکید کرد که کناره‌گیری‌اش ارتباطی به رسوایی مربوط به الکساندر بنالا ندارد. الکساندر بنالا مشاور امنیتی ارشد سابق رئیس جمهور فرانسه ماه مه گذشته بعد از انتشار یک ویدئو از وی در عین کتک زدن تظاهر کنندگان اخراج شد. با این حال این رسوایی سوء‌ظن نسبت به وجود تلاشی برای سرپوش گذاری را تقویت می‌کند.

 

بعد از آنکه فاش شد بنالا به رغم اخراج شدن همچنان با گذرنامه‌های دیپلماتیک سفر کرده این مناقشه دوچندان شد. بنالا در فایل صوتی ضبط‌شده بعد از اخراجش ماه گذشته میلادی انتشار پیدا کرد ظاهراً درباره تداوم برخورداری از حمایت مقام‌های دولتی از جمله اسماعیل املین صبحت می‌کرده است. پیش از کناره‌گیری املین چند مقام دیگر دولت ماکرون شامل سیلوان فورت و باربارا فروژیه مشاوران ماکرون در امور ارتباطات و همچنین استفان سژورناستراتژیست سیاسی وی کناره گیری کرده بودند.

 

برخی مطبوعات گزارش کردند که بنالا اقدام به منعقد کردن قراردادهای امنیتی به ارزش 2.2 میلیون یورو با دو ثروتمند روسی نزدیک به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در قبل و بعد از ترک سمتش در کاخ ریاست جمهوری کرده و به یک کمیته سنا درباره نقشش دروغ گفته است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها