11/16/2019
شنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۸
اریخ مملوء از حقایقی است که هیچ قدرتی قادر به حذف یا تغییر آن نیست
واکنش ایران به اظهارات خصمانه معاون رییس‌جمهور آمریکا:

اریخ مملوء از حقایقی است که هیچ قدرتی قادر به حذف یا تغییر آن نیست

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه، خطاب به معاون رییس‌جمهور آمریکا گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملوء از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف یا تغییر آن نیست.

اعتمادآنلاین| بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات خصمانه روز گذشته «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در تشبیه ایران به دولت نازی گفت: سابقه تاریخی و فرهنگی ایران در همزیستی و احترام به ادیان الهی به ویژه دین یهود در اسناد معتبر تاریخی ملل مختلف ثبت شده است و تاریخ و تمدن دیر پا و چند هزار ساله ایران گویای نوع تفکر و نگاه ایرانیان به دیگر فرهنگ‌ها و ادیان و همزیستی مسالمت آمیز و برخورداری از تسامح و تساهل در این گونه موضوعات است.

 

وی در همین راستا افزود: آنانی که اندک شناخت و دانشی از تاریخ و فرهنگ جهان دارا هستند و به عبارتی با کتاب و تاریخ آشنایی دارند و از ذره‌ای انصاف و عدالت در بیان و گفتار برخوردار هستند، این گونه بی پروا سخن بیهوده و به دروغ و خطا بر زبان جاری نمی‌سازند.

 

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه این گونه اظهارات «پوچ و تبلیغاتی» که از سر کینه و عصبیت مطرح می‌شود، خدشه‌ای بر نوع نگاه ایرانیان مسلمان به هموطنان یهود خود و جامعه یهودیان جهان وارد نمی‌کند، افزود: ملاک و معیار ما در سیاست خارجی خوی تجاوزگری و اشغالگری رژیم جعلی و غیرقانونی صهیونیستی و ماشین کشتار و مرگ مردم فلسطین است که با تحمیل ظالمانه خود، عامل نفاق و تفرقه میان کشورهای منطقه شده و ریشه بحران‌ها و تنش‌های فرساینده و پرهزینه خاورمیانه است.

 

وی خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند با این اتهامات و سخنان باطل و بی ربط مشکلی از اصل موضوع و ریشه‌های بحران و عصبیت حاد شأن حل نخواهد شد.

 

قاسمی در پایان خطاب به این مقام آمریکایی و هم پیمانانش گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملوء از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن است.

 

معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته پس از نافرجامی نشست ضدایرانی ورشو در بازدید خود از اردوگاه «آشویتس» اتهام بی‌اساس سامی‌ستیزی (یهودستیزی) مشابه نازی‌ها را علیه ایران مطرح کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها