2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
از اعطای جوایز شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین تا انتشار کتاب برنده‌ جایزه‌ ادبی استرالیا در ایران

سرخط خبرهای فرهنگی/ یکشنبه 28 بهمن‌ماه 1397

از اعطای جوایز شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین تا انتشار کتاب برنده‌ جایزه‌ ادبی استرالیا در ایران

برندگان برلیناله مشخص شدند، نوازنده ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی‌شناسی شد، اظهارات تهیه‌کننده «دیدن این فیلم جرم است» درباره درخواست خروج فیلمش از جشنواره فجر، متضرر شدن تهیه‌کنندگان از اکران استانی فجر و انتشار کتاب برنده‌ جایزه‌ ادبی استرالیا در ایران از جمله مهم‌ترین خبرهای فرهنگی امروز بود.

اعتمادآنلاین|  شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین با اعطای جایزه خرس طلایی بهترین فیلم به «مترادف‌ها» از فرانسه و تقسیم سایر جوایز به کار خود پایان داد.


*****


سعید کردمافی نوازنده و مدرس موسیقی ایرانی با ارائه یک مقاله پژوهشی در حوزه موسیقی کلاسیک شرق برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی‌شناسی شد.

 

*****

 

محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» می‌گوید: روز قبل از جشنواره با ما تماس گرفته شد و از ما خواستند خودمان داوطلبانه فیلم را از جشنواره فجر بیرون ببریم.


*****


سید ضیاء هاشمی دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان ضمن تشریح جزییات قرارداد اکران در شهرستان‌ها با جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر از پیگیری بحث ورود پول‌های مشکوک به سینما در این شورا خبر داد.

 

******


بهروز بوچانی که در جزیره‌ی مانوس گینه­‌ی نو در بازداشت است رمان «هیچ دوستی جز کوه­‌ها» را که برنده‌ی گران‌ترین جایزه‌ی ادبی استرالیا شده در ایران منتشر می‌کند.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها