12/13/2019
جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 توصیه قاسمی به  وزیر خارجه امارات:به جای متهم کردن دیگران، به فاجعه انسانی یمن نگاه کن/ادعاهای تان درباره ایران کذب و نادرست و تکراری است

توصیه قاسمی به وزیر خارجه امارات:به جای متهم کردن دیگران، به فاجعه انسانی یمن نگاه کن/ادعاهای تان درباره ایران کذب و نادرست و تکراری است

سخنگوی وزارت خارجه ایران به ‌ وزیر خارجه امارات توصیه کرد به جای متهم کردن دیگران، به اوضاع یمن و فاجعه انسانی که با تجاوز نظامی امارات و چند کشور دیگر ایجاد شده، نگاه کند.

اعتمادآنلاین| بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات در افتتاحیه نشست شورای وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، با ابراز تاسف از بیان چنین اظهاراتی توسط این مقام اماراتی گفت: فلسفه شکل‌گیری و تکامل سازمان همکاری اسلامی ایجاد وحدت و همگرایی بین کشورهای عضو بوده است و سوء استفاده از نشست‌های این سازمان و طرح مسائل اختلاف برانگیز و کذب بر علیه دیگر اعضاء، اقدامی نادرست و برخلاف اهداف و فلسفه این سازمان است و آسیب جدی در تعاملات و اعتماد اعضا وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: اصولا کشورهای عضو در زمانی که میزبان اجلاس‌ها و نشست‌های این سازمان هستند باید در مسیر تقویت وحدت و همبستگی بیشتر امت اسلامی گام بردارند، نه اینکه از این فرصت سوء استفاده کرده و اهداف و سیاست‌های دیکته شده کشورهایی خارج از جهان اسلام را طرح کنند.

قاسمی افزود: ادعاهای مطرح شده توسط این مقام اماراتی علیه جمهوری اسلامی ایران ادعاهایی کذب و نادرست و تکراری است که متاسفانه برخی از کشورها برای سرپوش گذاشتن به خسارات‌هایی که سیاست‌های آنها در جهان اسلام ایجاد کرده است، به تکرار اینگونه ادعاها عادت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر موضوعی است که به هیچ وجه تردیدی در آن نیست و طرح اینگونه ادعاها تغییر و تاثیری در وضعیت حقوقی این جزایر و تعلق آنها به جمهوری اسلامی ایران ایجاد نمی‌کند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار داشت: طرح ادعاهایی مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی دیگر کشورها نیز از آن جمله ادعاهای بی پایه و اساس است و به این مقام اماراتی توصیه می‌کنم به وضعیت یمن و فاجعه انسانی این کشور که با تجاوز نظامی امارات و چند کشور دیگر ایجاد شده است نگاه کند و متوجه معنا و مفهوم واقعی دخالت کشور متبوعش در امور دیگر کشورهای اسلامی و آثار زیانبار انسانی و مادی تجاوز به یمن بشود.

قاسمی در پایان با اشاره به حضور هیأت کشورمان در این نشست گفت: معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در صدر هیأتی سیاسی در این اجلاس حضور دارد که ضمن مشارکت فعالانه در این نشست، واکنش‌های لازم در مقابل شیطنت ها و اقدامات و رفتارهای غیرسازنده برخی از کشورها را نیز خواهند داشت.

«عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات دیروز (جمعه) دهم اسفند در افتتاحیه نشست شورای وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با تکرار اظهارات ضد ایرانی گفت: «از ایران می‌خواهیم که در سیاست‌های خود بازنگری کرده و در امور کشورها دخالت نکند و گسترش هرج‌ و مرج و فرقه‌گرایی را متوقف کند.»

 

منبع:فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها