1/20/2020
دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸
یک میلیون و 46هزار تن کود اوره امسال در کشور توزیع شد
معاون وزیر جهادکشاورزی:

یک میلیون و 46هزار تن کود اوره امسال در کشور توزیع شد

عباس کشاورز معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: یک میلیون و 460 هزار تن کود اوره از ابتدای امسال تاکنون بین کشاورزان سراسر کشور توزیع شده است.

اعتمادآنلاین| عباس کشاورز روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول گفت: امسال مشکلاتی در خصوص عرضه نهاده‌های کشاورزی به ویژه کود در کشور ایجاد شد که با تمهیدات اندیشیده شده این مشکل از آبان گذشته برطرف شد.


وی بیان کرد: پارسال در این مدت یک میلیون و 200 هزار تن کود اوره در کشور عرضه شده بود که رقم توزیعی امسال 20 درصد بیشتر بوده است.


وی با بیان اینکه اکنون مشکلی درخصوص توزیع کود اوره در کشور وجود ندارد، افزود: هرچقدر تقاضا برای کود اوره وجود داشته باشد، تامین می شود ولی از مسئولان انتظار می رود دقت بیشتری در توزیع کود داشته باشند.


کشاورز، با پیش بینی تامین 150 هزار تن کود دیگر تا پایان امسال گفت: هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و کود موردنیاز کشاورزان تامین می شود.


معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی ضمن بازدید از طرح‌های مشترک ایران سیمیت (طرح های به نژادی گندم بهاره و نظام های گندم بنیان ایران) در دزفول افزود: امسال برای دومین سال طرح سیمیت در کشور اجرا شده که انتظار می‌رود حدود پنج سال زمان ببرد.


وی افزود: تولیدکنندگان ماشین آلات همکاری لازم را در این خصوص داشته اند که قابل تقدیر است.


وی ادامه داد: طرح سیمیت در دزفول هم در اجرا و هم در تحقیقات رویکردهای جدیدی در آن استفاده شده که رضایت بخش است.


وی کلید توسعه را بهره وری دانست و افزود: بهره وری با سرمایه اندک به افزایش درآمد کشاورز و تولید ملی منجر می‌شود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها