کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا چگونه است؟ | اعتمادآنلاین
9/19/2020
شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا چگونه است؟

کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا چگونه است؟

بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی، در رابطه با کسر خدمت نخبگان، مناطق محروم و بد آب و هوا سوالاتی دارند، که در این گزارش به بخشی از آن‌ها می‌پردازیم.

اعتمادآنلاین|مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق محروم و  بد‌ آب‌ و هوا 19 ماه و البته خدمت کارکنان وظیفه در مناطق عادی 21 ماه است.

 

در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تولید و توسعه علم و نظریه پردازی در کشور، گروهی از مشمولان خدمت وظیفه از طریق بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو‌های مسلح برای انجام پروژ‌های تحقیقاتی و استفاده بهینه از سرمایه انسانی در بخش‌های مختلف علمی و تحقیقاتی به‌کارگیری می‌شوند.

 

این دسته از مشمولان وظیفه در قبال انجام پروژه‌های تحقیقاتی و ارزیابی و تأیید پروژه توسط هیئت داوران، مشمول امتیازاتی از قبیل: کسر خدمت و یا پس از طی دوره آموزش کارت پایان خدمت دریافت می‌کنند.

 

گفتنی‌است: این گروه از مشمولان وظیفه در حین تحصیل نیز می‌توانند پروژه تحقیقاتی خود را سپری کنند و از امتیازات آن استفاده کنند.

 

همچنین کسر خدمت این افراد از طریق سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیرو‌های مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها