9/19/2019
پنج شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
اختلاس رئیس سابق شعبه مرکزی بانک کشاورزی بیرجند

اختلاس رئیس سابق شعبه مرکزی بانک کشاورزی بیرجند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی ، از بازداشت رئیس سابق بانک کشاورزی شعبه مرکزی بیرجند به اتهام اختلاس خبر داد.

اعتمادآنلاین|سید حسین مقدس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی ، از بازداشت رئیس سابق بانک کشاورزی شعبه مرکزی بیرجند به اتهام اختلاس خبر داد.

 

وی در رابطه با جزئیات این خبر اظهار کرد: رئیس سابق بانک کشاورزی شعبه مرکزی بیرجند که از سال 1391 به مدت حدود 6 سال، مسئولیت این شعبه را برعهده داشته است ،به اتهام اختلاس و برداشت وجوه مشتریان و بانک به مبلغ حدود 3.800.000.000 تومان (سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان) بازداشت شد.

 

این مقام قضایی بیان کرد: مشارالیه بعضا وجوه اخذ شده از مشتریان را به حساب ثالث منتقل و از حساب ثالث برای خود برداشت می‌کرده، ولی گواهی سپرده برای مشتریان بانک بدون اقدام در سیستم بانک، صادر می‌نموده است.

 

مقدس ادامه داد: با انقضای مدت مدیریت این متهم و مراجعه یکی از مشتریان و ارائه گواهی سپرده جهت دریافت سپرده خود به مبلغ یکصد میلیون تومان و بررسی سوابق سپرده‌ها و احراز عدم ثبت این سپرده و همچنین سپرده‌های متعدد دیگر مشتریان در سیستم بانک کشاورزی، این اختلاس کشف گردید.

 

وی در پایان گفت: این متهم تاکنون دو میلیارد و یکصد میلیون تومان از مبلغ اختلاس شده را تسویه کرده و در حال حاضر با قرار تأمین کیفری در زندان بیرجند بازداشت می‌باشد.

 

منبع:میزان

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها