5/21/2019
سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
سازمان ملل خواهان کمک هشت میلیارد دلاری برای بحران سوریه

سازمان ملل خواهان کمک هشت میلیارد دلاری برای بحران سوریه

در روز پایانی کنفرانس کمک مالی برای بحران سوریه که زیر نظر سازمان ملل در بروکسل برگزار می‌شود، هر یک از کشورهای شرکت‌کننده متعهد شدند مبالغی را به این بحران اختصاص دهند.

اعتمادآنلاین|سازمان ملل با اشاره به میلیون‌ها سوری که در آن کشور یا در اردوگاه‌های آوارگان نیاز فوری به کمک دارند، خواستار کمک‌های مالی به مبلغ هشت میلیارد و سیصد میلیون دلار شده است.

 

سازمان ملل 3.3 میلیارد دلار از این مبلغ را برای نیازمندان در داخل سوریه و 5.5 میلیارد دلار را برای آوارگان و پناهجویان درخواست کرده است.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشست بروکسل گفت که این اتحادیه متعهد می‌شود دو میلیارد و یکصد میلیون یورو از این مبلغ را تأمین کند که یک‌ونیم میلیارد یوروی آن به آوارگان سوری در ترکیه اختصاص می‌یابد.

 

در همین حال، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در بیانیه‌ای بر «پایبندی ایالات متحده بر حمایت از کمک‌های بشردوستانه برای شهروندان سوری» تأکید کرده است.

سازمان ملل سال گذشته نیز مبلغ مشابهی را برای کمک به بحران انسانی سوریه درخواست کرده بود.

 

رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه در سال‌های 2019 و 2020 بیش از یک میلیارد یورو به پناهجویان سوری اختصاص خواهد داد.

 

به گزارش شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا امروز (پنج‌شنبه) در کنفرانس حامیان سوریه در بروکسل اظهار کرد: مفتخرم اعلام کنم اتحادیه اروپا مبلغ 560 میلیون یورو را جهت کمک به سوریه و منطقه برای سال 2019 اختصاص داده و آماده است همین مبلغ را برای سال 2020 اختصاص دهد.

 

موگرینی تأکید کرد: مبلغ 1.5 میلیارد یورو را به عنوان جزئی از بخش دوم حمایت‌ها از پناهجویان به ترکیه اختصاص می‌دهد.

 

وزیر امور خارجه آلمان نیز امروز با اشاره به توافقات به دست آمده در سومین کنفرانس بین‌المللی کمک به سوریه در بروکسل اعلام کرد، برلین قصد دارد 1.44 میلیارد یورو (1.63 میلیارد دلار) به عنوان کمک بشردوستانه برای مردم سوریه اختصاص دهد.

 

همچنین او امروز در جمع خبرنگاران گفت: اتحادیه اروپا در عملیات بازسازی سوریه مشارکت خواهد کرد و همزمان با آغاز روند سیاسی در ژنو، این موضوع با بانک جهانی بررسی می‌شود.

 

سومین کنفرانس بروکسل برای حمایت از سوریه از روز سه‌شنبه آغاز شد و برای سه روز ادامه داشته است.

 

منبع:ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها