5/22/2019
چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
60 هزار میلیارد ریال برای بافت های فرسوده اختصاص یافت
رئیس کمیسیون عمرانی مجلس:

60 هزار میلیارد ریال برای بافت های فرسوده اختصاص یافت

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بودجه سال آینده دولت، 60 هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید قیر مورد نیاز بافت‌های فرسوده کشور اختصاص یافته است.

اعتمادآنلاین| محمدرضا رضایی کوچی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در آبادان گفت: درصد زیادی از شهرهای آبادان و خرمشهر دارای بافت فرسوده هستند که برای رفع آن نیازمند حمایت دستگاه های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی، بهداشت، درمان ، آموزش و پرورش و وزارت کشور می باشند.


وی افزود: آبادان و خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس زیرساخت های شهری را به واسطه جنگ از دست دادند و برای حل معضلات شهری در بخش عمران باید به کمک این 2 شهر شتافت.


رئیس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی گفت: در فروردین ماه سال آینده، مشکلات عمرانی آبادان و خرمشهر مورد بررسی جدی قرار خواهد گرفت و وزیران مربوطه با حضور در این نشست راهکارهای خود برای خدمات دهی بیشتر به این 2 شهر را ارائه خواهند داد.


وی ،خواستار پرداخت عوارض سایر ارگان های اجرایی به شهرداری آبادان شد و گفت: در آبادان ارگان های مهمی از جمله بنادر و پالایشگاه وجود دارد که باید در بحث عمرانی این شهر و برای رفاه آسایش شهروندان نگاه ملی داشته باشند.


رضایی کوچی با اشاره به فراهم بودن زیرساخت های شهری در آبادان و خرمشهر افزود: ظرفیت های خوبی در این منطقه وجود دارد، زیر سیاخت های مهم و اصلی در این 2 شهر وجود دارد که باید از آن برای رفع مشکلات استفاده شود.


وی با اشاره به نیاز شهرداری به قیر برای آسفالت معابر شهری اظهار داشت: شهرداری آبادان عوارض زیادی از سازمان تامین اجتماعی و پالایشگاه طلب دارد و این دستگاه ها موظفند درآمدها و مطالبات شهرداری را برای رفع معضلات عمرانی وصول کنند.


رضایی کوچی تصریح کرد: زیر ساخت اصلی شهرهای آبادان و خرمشهر توسط جنگ تخریب شد و پس از آن هم به طور کامل ساخته نشده لذا می توان به لحاظ شرایط جنگ، تسهیلات ویژه ای را به این 2 شهر اختصاص داد.


وی با اشاره به معضلات مالی شهرداری های کشور گفت: در تمام کشور، شهرداری ها با مشکل تامین اعتبار مواجه هستند و عمده شهرداری ها نیز دچار ورشکستگی شدند و باید از ظرفیت وزارت راه و شهرسازی و همچنین وزارت نفت برای کمک به عمران شهری استفاده کرد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها