6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
هیچ توهینی به داوران نکردم/  با سند می‌گویم 3 تیم لیگ برتری 2 برابر ما هزینه کرده‌اند
قلعه نویی:

هیچ توهینی به داوران نکردم/ با سند می‌گویم 3 تیم لیگ برتری 2 برابر ما هزینه کرده‌اند

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان می‌گوید به هیچ داوری توهین نکرده و فقط گفته‌ است از چهار داور خاطره بد دارد!

اعتمادآنلاین|امیر قلعه‌نویی درباره نتایج تیم سپاهان در نیم‌فصل دوم لیگ برتر اظهار داشت: ما ابتدای فصل تیمی را تحویل گرفتیم که در دو سال گذشته وضعیت خوبی نداشت. با سند هم می‌گویم ما از لحاظ بودجه و هزینه در رده پنجم لیگ هستیم. همان زمان با مدیریت باشگاه هم صحبت کردم و برنامه سه ساله‌ای را برای تیم سپاهان ارائه کردم. با سند هم می‌گویم سه تیم لیگ برتری دو برابر ما هزینه کرده‌اند و ما 50 درصد این سه تیم هزینه نکرده‌ایم.

 

وی افزود: ما یک بازی عقب‌افتاده داریم و اگر در این بازی پیروز شویم به صدر جدول باز خواهیم گشت و در بین چهار تیم برتر جام حذفی هم حضور داریم. به نظرم این لطف خدا و یک معجزه بوده است. الان شما منچستریونایتد را نگاه کنید با تمام امکاناتی که دارد پس از خروج فرگوسن از این تیم هنوز نتوانسته است خودش را پیدا کند. من اعتقاد دارم سپاهان و پدیده معادلات لیگ را در صدر جدول بر هم زده‌اند. جا دارد یک تشکر ویژه هم از مردم خوزستان، افشین قطبی و کسانی که ورزشگاه این شهر را ساختند، داشته باشم. من بسیار خوشحالم و از دیدن این فضا لذت بردم. به طور کلی ما از برنامه‌ریزی که انجام داده‌ایم جلوتر هستیم. من باید اینجا از بازیکنانم هم تشکر کنم که تمام توان خود را در زمین گذاشتند.

 

سرمربی سپاهان درباره صحبت‌هایی که پیرامون داوری انجام داده بود و اینکه اشتباهات داوری ناخواسته است، گفت: من هم کاملاً موافق این موضوع هستم که اشتباهات ناخواسته بوده است. داوران ما همه شریف هستند. شما مصاحبه‌های من در 10 سال گذشته را نگاه کنید. هیچ‌کس به اندازه من از داوران دفاع و مشکلات آنها را مطرح نکرده است. حتی من در زمان ریاست منوچهر نظری در کمیته داوران طرحی را ارائه کردم که از بلیت‌فروشی بازی‌ها مبلغی به داوران پرداخت شود. در اینکه داوران ما شریف هستند، شکی نیست، اما متأسفانه دوستان بدون اینکه مطالعه‌ای انجام دهند، صحبت‌هایی کرده‌اند. من گفته‌ام از چهار داور خاطره بد دارم، مثلاً در بازی تراکتورسازی - استقلال محسن ترکی اشتباهی انجام داد که در پایان فصل به قیمت از دست رفتن قهرمانی ما تمام شد یا مثلاً هر وقت پنالتی می‌شود من یاد پنالتی مهدی مهدوی‌کیا در بازی‌های مالزی می‌افتم. کجای این حرف من توهین بوده است؟ کاش دوستان ابتدا مطالعه می‌کردند و بعد موضع می‌گرفتند.

 

وی در ادامه درباره اینکه گفته بود جرأت داشتم و حرفم را زده‌ام اگر داوران هم جرأت دارند حرفشان را بگویند، تصریح کرد: من به آقای ترکی گفتم جرأت داشتم و خاطره خود را گفته‌ام. شما هم اگر چیزی می‌دانید بگویید. من همیشه از داوران حمایت کرده‌ام. خواهش می‌کنم صداقت را زیر سؤال نبرید. من یک خاطره دارم. آقای کامرانی‌فر زمانی که مسئول کمیته داوران بود به من زنگ زد و گفت مشکلی بین هواداران تراکتورسازی و علیرضا فغانی وجود دارد که می‌خواهیم قضاوت یک بازی را به او بدهیم تا این مشکلات برطرف شود. خواهش می‌کنم همکاری کنید. من همان موقع به کامرانی‌فر گفتم که فغانی افتخار داوری ماست. حتی من در صفحه شخصی‌ام در یکی از شبکه‌های مجاری هم قضاوت فغانی در مراحل مهم جام جهانی را تبریک گفتم. در کنفرانس خبری بعد از بازی هم گفتم که افتخار من بود روی نیمکتی نشسته‌ام که فغانی در آن بازی قضاوت کرد. حالا کجای حرف‌های من توهین به داوری بوده است؟ من نمی‌دانم اصلاً جامعه داوری چرا خودش را وسط این ماجرا انداخته است؟

 

قلعه‌نویی در واکنش به صحبت‌های علیرضا فغانی که گفته بود او با حرف‌هایش داوران را وارد تنش می‌کند، گفت: خواهش می‌کنم فغانی یک مورد را مثال بزند. من یک سؤال دارم. آیا فغانی قبول دارد که در بازی سپاهان و ذوب‌آهن داوری‌ها به ضرر ما بود؟ حتی در بازی با پرسپولیس هم در همان صحنه‌ای که می‌گویند بازیکن ما خطا کرده است، شجاع خلیل‌زاده قبل از او با آرنج به صورت بازیکن ما زده بود. من تهمت نزدم، اما از رفتار شما انتقاد کردم. اتحادی که داوران علیه من تشکیل دادند یک اتحاد غلط است. من از چهار داور خاطره بدی داشتم و فقط آن را گفتم. شاید فغانی هم از من خاطره بدی داشته باشد. اینکه من از یک داور خاطره بدی دارم چه ربطی به داوران دیگر دارد؟ من در 10 سال گذشته بیشترین حمایت را از داوران کرده‌ام. مگر محسن ترکی و هدایت‌الله ممبینی الان قضاوت می‌کنند؟ من فقط یک خاطره گفتم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه تیمش در دیدار با نساجی از داوری سود برده اما او هیچ وقت به این موضوع اشاره نکرده است، گفت: اولا باید بگویم در بازی با نساجی صحنه پنالتی ما صد درصد درست بود. ما فقط در بازی با استقلال از داوری سود بردیم و یک پنالتی برای حریف گرفته نشد. معتقدم تنها جایی که ما سود کردیم همین بازی بود. من گفته‌ام بعد از بازی با پرسپولیس هشت امتیاز را به خاطر اشتباهات داوری از دست داده‌ایم. من خواهش می‌کنم شما بازی با پرسپولیس را نگاه کنید. شجاع خلیل‌زاده کاملاً با‌ آرنج به صورت بازیکن ما زد. من به آقای فغانی برادرانه می‌گویم کمی در زمین فوتبال مدیریت کند. من امیر قلعه‌نویی را کسی نمی‌شناسد، اما فغانی را همه می‌شناسند. او از وقتی از جام جهانی برگشته است کمی نگاه بالا به پایین دارد که این هم عین نفس اماره است. من هر وقت در یک بازی شکست خورده و یا پیروز شده‌ایم هیچ وقت داوری‌ها را زیر سؤال نبردم. من یک خاطره گفتم و به نظرم هم چیز بدی نبود.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها