11/22/2019
جمعه، ۰۱ آذر ۱۳۹۸
واعظی: در داخل ایران دو سه نفر بیشتر در مورد سفر اسد مطلع نبودند / همان لحظه‌ای که اسد وارد حیاط ریاست جمهوری شد متوجه شدم که مهمان ما کیست / در این قصه، در دفتر رئیس‌جمهور و نهاد هیچ کس مقصر نیست

واعظی: در داخل ایران دو سه نفر بیشتر در مورد سفر اسد مطلع نبودند / همان لحظه‌ای که اسد وارد حیاط ریاست جمهوری شد متوجه شدم که مهمان ما کیست / در این قصه، در دفتر رئیس‌جمهور و نهاد هیچ کس مقصر نیست

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره سفر اخیر رئیس‌جمهور سوریه به تهران گفت: سفر بشار اسد به تهران به دلیل مسائل امنیتی سفری بود که به صورت لحظه‌ای درباره آن تصمیم‌گیری شد چون نه قرار بود که در داخل سوریه کسی متوجه شود و در داخل ایران هم دو سه نفر بیشتر مطلع نبودند.

اعتمادآنلاین|محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت در سال 97 که صبح امروز برگزار شد، درباره مباحث مطرح شده پیرامون استعفای وزیر خارجه و عدم حضور وی در جلسه دیدار رؤسای جمهور ایران و سوریه نیز تصریح کرد: درباره خود استعفا همه صحبت کرده‌اند ولی آنچه درباره عدم حضور آقای ظریف در جلسه دیدار رؤسای جمهور مطرح شده، باید بگویم اگر دوستان ما بتوانند شرایطی که امروز در سوریه وجود دارد را به خوبی تجسم کنند و همچنین مسیری که رئیس‌جمهور سوریه برای آمدن به ایران طی کند را بشناسند و بدانند که فضا دست چه کسی است، مقداری قضاوت کردن برایشان راحت‌تر می‌شود.

 

 وی درباره سفر اخیر رئیس‌جمهور سوریه به تهران گفت: سفر بشار اسد به تهران به دلیل مسائل امنیتی سفری بود که به صورت لحظه‌ای درباره آن تصمیم‌گیری شد چون نه قرار بود که در داخل سوریه کسی متوجه شود و در داخل ایران هم دو سه نفر بیشتر مطلع نبودند.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: در نهاد ریاست جمهوری و دفتر رئیس‌جمهور هم هیچ کسی مطلع نبود. درخصوص اینکه گفته می‌شود دفتر رئیس‌جمهور باید موضوع را به آقای ظریف اطلاع می‌داد نیز باید بگویم دفتر نیز از موضوع اطلاع نداشت. یعنی من همان لحظه‌ای که آقای اسد وارد حیاط ریاست جمهوری شد متوجه شدم که مهمان ما کیست.

 

واعظی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه من تاکنون در این باره صحبت نکرده‌ام این است که نمی‌خواستم به هیچ وجه وارد فضایی شوم که در آن به دنبال مقصر باشم.

وی تاکید کرد: حضور آقای ظریف در دولت آنقدر برای من اهمیت دارد که اینکه گفته شود خطایی در دفتر رئیس‌جمهور یا نهاد ریاست جمهوری شده ارزش کمتری برای من دارد. بر همین اساس فکر می‌کنم که در این قصه در دفتر رئیس‌جمهور و نهاد ریاست جمهوری هیچ کسی نه مقصر است و نه از موضوع اطلاع داشته است.

 

منبع:تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها