7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
شرایط اقتصادی و بحران‌ها تاثیر بسیاری بر عملکرد ارشاد دارند/ در دوره فعلی تعامل بسیاری میان مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندان ایجاد شده است/ مهم‌ترین چالش گروه‌های تجسمی، فاصله بی‌منطق بین دوسالانه‌هاست
فرزاد فرجی، عضو هیات مدیره انجمن سفالگران با ارزیابی عملکرد وزارت ارشاد در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

شرایط اقتصادی و بحران‌ها تاثیر بسیاری بر عملکرد ارشاد دارند/ در دوره فعلی تعامل بسیاری میان مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندان ایجاد شده است/ مهم‌ترین چالش گروه‌های تجسمی، فاصله بی‌منطق بین دوسالانه‌هاست

فرزاد فرجی، عضو هیات مدیره انجمن سفالگران گفت: «مهم‌ترین چالش گروه‌های تجسمی، فاصله بی‌منطقی است که میان دوسالانه‌ها ایجاد می‌شود. این موضوع ارتباط مستقیمی با تغییر پی در پی مدیریت‌ها و قوانین دارد.»

اعتمادآنلاین| فرزاد فرجی، عضو هیات مدیره انجمن سفالگران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در ارزیابی عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «همیشه شرایط اقتصادی و بحران‌ها، تاثیرات خود را در عملکرد وزارتخانه‌ها دارند و بر همین اساس، افت‌وخیزهای اجرایی بسیاری برای تعامل و برگزاری دوسالانه‌ها ایجاد می‌شود.»

 

او علاوه بر شرایط اقتصادی، جابه‌جایی‌های متعدد در وزارتخانه را از دیگر معضلات دانست که با هر مدیر جدید، قوانین نیز تغییر می‌کند.

 

به گفته این هنرمند سفالگر، دوره فعلی از آن دوران‌هایی است که بخت با هنرمندان تجسمی یار بوده و مدیری از بدنه این حوزه، در راس کار قرار گرفته است. فرجی در این باره گفت: «برنامه‌هایی که باید به واسطه آنها، مرکز هنرهای تجسمی، انجمن‌ها را مورد حمایت قرار دهد، در دوره‌های مختلف، متفاوت بوده است. البته در دوره فعلی باید گفت که به واسطه حضور هادی مظفری، تعامل بسیاری میان مرکز هنرهای تجسمی و هنرمندان ایجاد شده است.»

 

این عضو هیات مدیره انجمن سفالگری درباره معضلات اصلی هنرمندان تجسمی، گفت: «مهم‌ترین چالش گروه‌های تجسمی، فاصله بی‌منطقی است که میان دوسالانه‌ها ایجاد می‌شود. این موضوع ارتباط مستقیمی با تغییر پی‌درپی مدیریت‌ها و قوانین دارد.»

 

فرجی درباره مهم‌ترین اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: «با مشکلاتی که در دوره‌های مختلف در وزارت فرهنگ و ارشاد دیده شده، باید بگویم یکی از بهترین اتفاق‌ها در حوزه هنرهای تجسمی، حقوق مالکیت ادبی و هنری است که در وزارتخانه مورد بررسی و در انتظار دستور اجرا قرار گرفته است. از طرفی تعامل هادی مظفری، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی با هنرمندان را باید یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین اتفاق‌ها در حوزه تجسمی بدانیم.»

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها