7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
پیش‌بینی بارش‌های سیل‌آسا برای چهارمحال و بختیاری

پیش‌بینی بارش‌های سیل‌آسا برای چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود سامانه فعال بارشی، بارش‌های سیل‌آسا برای استان پیش‌بینی می‌شود.

اعتمادآنلاین|مهرداد قطره معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی از امروز به استان، افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید، رگبارو رعد وبرق شدید و در مناطق مرتفع بارش برف و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: از اواخر وقت امروز تا اواسط روز سه‌شنبه برای تمامی مناطق استان، به ویژه برای نیمه غربی بارش‌های سیل‌آسا پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی این مدت با توجه به بارش برف، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برفگیر انتظار می‌رود.

 

قطره گفت: با توجه به بارش باران و ذوب برف‌های موجود، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

 

وی بیان کرد: با توجه به افزایش دما، احتمال سقوط بهمن در مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست، بنابراین توصیه می‌شود، رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی و برفگیر استان را دارند، تجهیزات ایمنی را به همراه داشته باشند.

 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان با صدور اطلاعیه‌ای مبنی بر سیلابی‌ شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خاطرنشان کرد: گردشگران و مسافران نوروزی، در مکان‌های امن و به دور از رودخانه‌ها و مسیل‌ها مستقر شوند، شیلات‌داران، به منظور تنظیم آب استخرهای پرورش ماهی تمهیدات لازم را بکار گیرند، عشایر و دامداران از استقرار در ارتفاعات به منظور احتمال رخداد صاعقه خودداری کنند.

 

منبع: ایسنا 

 

 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها