6/24/2019
دوشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۸
هدف زوج گردشگر اسپانیایی؛ انتقال فرهنگ اصیل ایرانی

هدف زوج گردشگر اسپانیایی؛ انتقال فرهنگ اصیل ایرانی

یک زوج اسپانیایی گردشگر دوچرخه سوار اسپانیایی که 45 روز پیش با شعار صلح و دوستی وارد ایران شده اند، روز گذشته /سه شنبه/ گذشته به گنبد سلطانیه زنجان رسیدند و هدف از سفر خود را انتقال تمدن و فرهنگ اصیل ایرانی به کشورشان اعلام کردند.

اعتمادآنلاین| رئیس پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در این باره گفت: این زوج ایتالیایی در مدت یاد شده و پس از گذر از شهرهای مختلف ایران به ویژه آثار تاریخی ثبت جهانی به گنبد سلطانیه رسیدند.


میرموسی انیران افزود: این زوج گردشگر دوچرخه سوار در ارتباط با هدف سفر خود به مترجم مجموعه گنبد سلطانیه گفتند که در مدت یاد شده با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان به ویژه فلسفه سفره هفت سین آشنا شدیم.


وی اظهار داشت: آنان به این موضوع اشاره داشتند که برخلاف مطالب مطرح شده مردمان ایران بسیار مهمان نواز، با فرهنگ و از تنوع فرهنگی زیادی برخوردارند و طی این مدت این موضوع برایمان بسیار جالب بود.


این مسئول ادامه داد: این زوج تاکید می کردند که مدتی که در ایران و به مناطق ایران سفر داشتند، صلح و دوستی در بین یکایک ایرانیان نمود داشت و هر بار که دچار مشکل می شدیم کمک حالمان بودند.


وی اضافه کرد: این گردشگر دوچرخه سوار اسپانیایی عید نوروز ایرانیان شبیه عید کریسمس خود می دانستند اما با بهره گیری از اطلاعات بیشتر به این مهم اشاره می کردند که بسیار پر محتوا و غنی تر از مراسم سال نو میلادی است.


انیران افزود: این زوج عنوان کردند که بر خلاف تصور و دید منفی که نسبت به مردم ایران حتی فعالیت زنان وجود داشت، با حضورشان در جای جای ایران، این تفکر غلط بطور کامل تغییر یافته است.


وی خاطر نشان کرد: این زوج با شعار صلح و دوستی سفر به مناطق مختلف جهان را آغاز کردند که در 45 روز گذشته نیز از شهرهای مختلف ایران بازدید کردند و قصد دارند این مهم را به هموطنان خود انتقال دهند.


به گزارش ایرنا، سالانه حدود 140 هزار گردشگر داخلی و خارجی از گنبد جهانی سلطانیه بازدید می کنند. 


گنبد سلطانیه یادگار دوره ایلخانیان در ایران است و یکی از آثار ثبت شده کشور در فهرست میراث جهانی محسوب می شود، این گنبد به دست سلطان محمد خدابنده در قرن هشتم احداث شده و هم اکنون بزرگترین گنبد آجری جهان بشمار می آید. 


شهرستان سلطانیه با 30 هزار نفر جمعیت در 40 کیلومتری از مرکز استان زنجان قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها