4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
انتقاد عضو شورای شهر تهران از رودخانه‌خواری

انتقاد عضو شورای شهر تهران از رودخانه‌خواری

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از رودخانه خواری توئیت کرد: مدیریت غلط که مجوز رودخانه خواری را صادر کرد امروز موجب بینوایی مردم شده است؛ کسانی که هیچگاه قانون یقه آنان را نمی گیرد.

اعتمادآنلاین| شهربانو امانی شامگاه سه شنبه (ششم فروردین) در توئیتر خود نوشت: بارها شنیدم از مسیر رودخانه ای که خشک شده تا صدسال دیگر ممکن است دوباره آب و سیلاب جاری شود.


وی ادامه داد: مدیریت غلط که مجوزهای رودخانه خواری و ساخت و ساز در بستر رودخانه را صادر کرد و عده ای به نان و نوا رسیدند، امروز موجب بینوایی مردم است.


امانی بدون اشاره به نام هیچ فرد یا گروهی نوشته: «کسانی که هیچگاه قانون یقه آنها را نمی‌گیرد.»


بارش باران های شدید و وقوع سیل همزمان با آغاز سال جدید خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری را به چندین استان کشور از جمله گلستان، مازندران و فارس وارد کرد؛ در کلانشهر تهران نیز مدیریت شهری با رصد وضعیت هوا فعال و طی 2 روز گذشته همزمان با وقوع باران های شدید با لایروبی رودخانه ها و انهار و برخی محدودیت های تردد از جمله در بزرگراه امام علی از وقوع سیل جلوگیری شد.


گفته می شود که 6 رود دره تهران در دوره های گذشته مدیریت شهری پایتخت بسته شده و جای خود را به ساخت و ساز داده و این موضوع وقوع سیل در پایتخت را بیش از پیش محتمل کرده است. 

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها