7/5/2020
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
عارف خواستار توسعه گردشگری در تهران شد

عارف خواستار توسعه گردشگری در تهران شد

محمدرضا عارف رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در آغاز سال نو از اقدامات توسعه‌ای در حریم شهر و فعالیت‌های صورت گرفته در جهت صیانت از این اراضی بازدید میدانی به عمل آورد و بر توسعه گردشگری در شهر تهران تأکید کرد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا عارف با اشاره به حوادث اخیر و وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور، اقدامات شهرداری تهران، استانداری و ستاد مدیریت بحران و سایر دستگاه‌ها در مدیریت بحران و پیشگیری از حوادث احتمالی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با مدیریت و اقدامات انجام شده و تشکیل کمیته بحران، سیل و حوادث احتمالی را پشت سر گذاشتیم. در نهایت تصمیم بر این شد تا از دستگاه‌های متولی در این امر بازدیدهایی به عمل آید و اگر لازم باشد اقداماتی در این زمینه انجام شود.


وی با اشاره به موضوعات حریم شهر تهران، صیانت از حریم شهر تهران را بسیار با اهمیت خواندو گفت: باید موضوعات مرتبط با حریم شهر تهران بصورت اصولی حل و فصل شود و مجلس و نمایندگان شهر تهران این آمادگی را دارند تا در صورت دریافت گزارش مشکلات و چالش‌ها در مبحث مدیریت یکپارچه حریم و صیانت از حریم، ورود جدی داشته باشند تا با هماهنگی‌های صورت گرفته در دستگاه‌های ذی ربط خلأهای موجود برطرف شود.

 

عارف تأکید کرد: اگر نیازی به اصلاح قانون و یا تصویب قانون جدید است مجلس این آمادگی دارد تا ورود کند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گردشگری در حریم شهر تهران پرداخت و گفت: این پتانسیل و ظرفیت در این بخش نهفته است که باید مورد استفاده و بهره برداری اصولی قرار گیرد تا ضمن توسعه گردشگری، حریم شهر تهران نیز بخوبی حفظ و صیانت شود. باید از ظرفیت‌های حریم منطقه از طریق بستر سازی مناسب و رویداد سازی در توسعه گردشگریاستفاده کرد. البته باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که حریم شهر تهران در مناطق مختلف بستری برای گردشگری قرار بگیرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها