6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
ثبت‌نام 10 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در مناطق سیل‌زده

ثبت‌نام 10 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در مناطق سیل‌زده

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 10 هزار نفر در مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: سازمان تأمین اجتماعی با توجه به مشکلاتی که برای کارفرمایان و کارگاه‌ها در مناطق سیل زده ایجاد شده است تسهیلاتی را ارائه می‌دهد.

اعتمادآنلاین|محمدرضا جعفریان معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی با توجه به مشکلاتی که برای کارفرمایان و کارگاه‌ها در مناطق سیل زده ایجاد شده است تسهیلاتی را ارائه می‌دهد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر تمام ادارات در مناطق سیل زده تعطیل است که بر همین اساس شعبات تأمین اجتماعی نیز دایر نیستند ولی تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی در دو شیفت کاری فعال هستند و خدمات لازم را به آسیب دیدگان ارائه می‌دهند.

 

جعفریان بیان داشت: تاکنون برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری 10 هزار نفر در مناطق سیل زده ثبت نام کرده‌اند که این افراد مورد بررسی و راستی آزمایی قرار می‌گیرند که در صورت صحت از ماه آینده مقرری بیمه بی کاری این افراد واریز می‌شود.

 

براساس قانون بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که به صورت غیر ارادی و در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی ناخواسته بی‌کار شوند مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

 

منبع: فارس

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها