7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
شاخص بورس اوایل هفته آینده کاهشی می‌شود
سیدرضا فاطمی، کارشناس بازار سرمایه:

شاخص بورس اوایل هفته آینده کاهشی می‌شود

سیدرضا فاطمی کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: رشد شاخص بورس با این شدت ادامه‌دار نخواهد بود و با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بازار اواخر هفته جاری و یا اوایل هفته آینده یک اصلاحی را تجربه و روند کاهشی را در پیش می‌گیرد اما مجددا شاخص سمت و سوی افزایشی را به خود می‌گیرد.

اعتمادآنلاین| سیدرضا فاطمی به دلایل تاثیرگذار بر رشد شاخص بورس اشاره کرد و گفت: در چند روز اخیر مبلغ قابل توجهی سرمایه وارد بازار سرمایه شد که این مبلغ ضمن تاثیر مثبت بر روی برخی از سهام زمینه رشد شاخص در بازار سرمایه را فراهم کرد.


وی ادامه داد: برخی از سهام مانند بانک تجارت که معاملات آنها در بازار سرمایه متوقف شده بود بازگشایی شد و معاملات خود را با روند مثبت آغاز کردند که این موضوع هم در کنار نقدینگی تاثیر به سزایی را بر رشد شاخص بورس گذاشت.


فاطمی خاطرنشان کرد: زمانی که شاخص بورس از یک عدد مشخصی بالاتر می رود به صورت اتوماتیک وار باعث افزایش انگیزه سرمایه گذار برای ورود به بازار سرمایه و نیز سرمایه گذاری در این بازار می شود.


این کارشناس بازار سرمایه روند کنونی معاملات در بازار سرمایه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در صورتی که رشد شاخص با همین سرعت ادامه داشته باشد ریسک سرمایه گذاری در بورس افزایش می یابد و سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری در این بازار تردید خواهند کرد.

 

سهام برتر قابل پیش بینی نیست


فاطمی با بیان اینکه در حال حاضر سهام برتر در بازار به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست، گفت: روند بازار وابسته به نرخ دلار است و با توجه به افزایش قیمت دلار ، بازار سرمایه با رونق همراه شده است.


وی افزود: اکنون سهام بانک ها نسبت به دیگر سهام با اقبال بیشتری همراه شده و بازار سرمایه فرصت خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.


فاطمی با بیان اینکه احتیاط برای سرمایه گذاری در این بازار باید از سوی سرمایه گذاران رعایت شود، گفت: زمانی که بازار به صورت هیجانی افزایشی می شود ممکن است این افزایش واقعی نباشد و منجر به متضرر شدن سرمایه گذاران شود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها