7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
اعتراض سولسشر به برنامه لیگ قهرمانان اورپا

اعتراض سولسشر به برنامه لیگ قهرمانان اورپا

سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد می‌گوید نمی‌تواند شیوه زمان‌بندی بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا را درک کند.

اعتمادآنلاین|شیوه برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا به گونه‌ای است که تیمی که یک هفته سه‌شنبه شب بازی می‌کند، در بازی بعدی خود، چه در مرحله گروهی چه در مرحله حذفی، چهارشنبه شب به میدان می‌رود و تیمی که یک هفته چهارشنبه به میدان می‌رود در بازی بعدی خود سه‌شنبه شب باید بازی کند. به این ترتیب این سیستم در مرحله حذفی (به خصوص از مرحله یک چهارم نهایی) به نفع تیم‌هایی است که بازی اول خود را سه‌شنبه شب انجام می‌دهند چرا که فرصت بیشتری برای استراحت خواهند داشت در حالی که تیمی که چهارشنبه شب بازی اول خود را انجام می‌دهد روز کمتر می‌تواند استراحت کند.

 

این اتفاق در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فصل جاری برای تیم‌های منچستریونایتد، بارسلونا، یوونتوس و آژاکس رخ داده است. این 4 تیم در دور رفت، چهارشنبه هفته گذشته بازی کردند و در دور برگشت باید فردا شب (سه‌شنبه) به میدان بروند. کمتر بودن فرصت استراحت یونایتد هم نارضایتی سرمربی این تیم اولگنار سولسشر را به همراه داشته است.


او گفت: من درک نمی‌کنم چرا اینگونه است. یکی باید توضیح دهد چرا تیم‌های دیگر یک روز بیشتر فرصت استراحت دارند (پورتو، لیورپول، منچسترسیتی و تاتنهام). ما سعی کردیم در گوگل دلیل این موضوع را پیدا کنیم. یوفا قطعاً باید این وضعیت را تغییر دهد. یکی باید توضیح دهد که چرا تیمی که چهارشنبه بازی رفتش را در لیگ قهرمانان انجام می‌دهد، بازی برگشتش را باید سه‌شنبه انجام دهد.

 

منچستریونایتد در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در خانه با نتیجه یک بر صفر به بارسلونا باخت و فردا شب در ورزشگاه نوکمپ میهمان این تیم است.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها