7/20/2019
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
«شزم» همچنان قهرمان است
بر اساس گزارش هفتگی باکس آفیس امریکا:

«شزم» همچنان قهرمان است

در حالی که «شزم» به ابرقهرمانی خود ادامه می‌دهد، «پسر جهنمی» نیز فیلم دیگری است که برای رقابت با آن وارد عمل شده است.

اعتمادآنلاین|فیلم ماجراجویی ابرقهرمانی «شزم» محصول استودیوی برادران وارنر به برتری خود در باکس‌آفیس داخلی ایالات متحده ادامه داد و توانست برای دومین هفته متوالی مقام اول را از آن خود کند.

 

«شزم» 25 میلیون دلار دیگر به فروش خود اضافه کرد و فروش کلی‌اش در منطقه آمریکای شمالی را به 94 میلیون دلار رساند. این فروش کافی بود تا به راحتی مجموعه‌ای از فیلم‌های تازه‌وارد از جمله کمدی «کوچک» یونیورسال، بازسازی «پسر جهنمی» لاینزگیت و انیمیشن استاپ‌موشن «حلقه گمشده» لایکا را پشت سر بگذارد.

 

فروش بلیت‌های «شزم» نسبت به هفته افتتاحیه‌اش کاهشی 53 درصدی داشت که در عین حال قابل قبول بود چون در حال حاضر رقابت بسیاری در سالن‌های سینما وجود دارد. این ابرقهرمان نقاب‌دار کمیک‌های دی‌سی همچنین توانست در باکس‌آفیس بین‌المللی هم عملکرد چشمگیری داشته باشد و با فروش 35.9 میلیون دلاری خود در این هفته مجموع فروشش را به 258 میلیون دلار برساند.

 

در حالی که «شزم» توانست هواداران کمیک‌بوک‌ها را به خود جذب کند، «پسر جهنمی» خیلی خوش شانس نبود. این فیلم فانتزی با ریتینگ R که بر پایه رمان گرافیک مایک میگنولا ساخته شده، در افتتاحیه خود عملکردی ضعیف‌تر از حد انتظار داشت و بعد از اکران در 3303 سالن سینما توانست فقط 12 میلیون دلار بفروشد.

 

این فیلم در باکس‌آفیس جهانی هم خیلی خوش‌شانس نبود و از اکران در 41 منطقه مختلف 10 میلیون دلار کسب کرد که به این ترتیب فروش بین‌المللی‌اش را به 22 میلیون دلار رساند.

 

فروش بلیت‌های «پسر جهنمی» با نقش‌آفرینی دیوید هاربور بازیگر سریال محبوب «چیزهای عجیب» حتی در حدی نبود که بتواند رتبه دوم باکس‌آفیس داخلی را برایش کسب کند. این افتخار به فیلم «کوچک» با بازی رجینا هال رسید که داستان یک غول صنعت تکنولوژی را تعریف می‌کند که درست پیش از ارائه یک پروژه بزرگ ناگهان به درون بدن نسخه 13 ساله خود منتقل می‌شود.

 

این فیلم توانست با اکران در 2667 سالن سینما 15 میلیون دلار بفروشد. این فروش خوبی برای فیلم بود، مخصوصاً با توجه به اینکه بودجه تولید آن 20 میلیون دلار بوده است. فیلم «کوچک» اکران بین‌المللی خود را هم از همین آخر هفته آغاز کرد و توانست از 11 بازار خارجی 1.9 میلیون دلار کسب کند.

 

منبع: مهر 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها