7/16/2019
سه شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تاکید هاشمی بر ارائه تصویر صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی

تاکید هاشمی بر ارائه تصویر صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر امروزه با چالش شکاف ارزش‌ها در بخشی از نسل جوان و دین گریزی مواجه هستیم، ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.

اعتمادآنلاین| محسن هاشمی در ابتدای صد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت فرزند ارشد اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت علی اکبر و گرامی داشت روز جوان گفت: با وجود ابعاد برجسته و ویژگی های منحصر بفرد شخصیت علی اکبر سلام الله علیه، در رسانه ها و تریبون های مذهبی، تصویری که از ایشان ارائه می شود، ناقص و محدود به چند ساعت واپسین حیات حضرت علی اکبر در روز عاشورا است و به حدود سه دهه حیات درخشان این شخصیت برجسته تاریخ اسلام کمتر پرداخته می شود.

 

‎او ادامه داد: علی اکبر نه تنها در شجاعت و دلاوری، بلکه در همه صفات انسانی ، سرآمد روزگار بوده است و وی نماد عقلانیت، مدارا و و فتوت وجوانمردی در صدر اسلام بوده است به نحوی که معاویه به عنوان حاکم وقت جهان اسلام، وی را شایسته ترین فرد برای جانشینی پیامبر می داند.

 

‎رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: رحمت حضرت علی اکبر بیش از غضب او و تدبیرش پیش از شمشیرش عمل می کرد، سخاوتش ورای شجاعت و عقلانیتش حاکم بر جسارتش بود و از آن رو اباعبدالله الحسین(ع)، وی را شبیه ترین خلق به رسول خدا تشبیه کرد؛ پیامبری که نماد رحمت الهی و عشق به انسانها بود نه سمبل خشونت.

 

‎هاشمی گفت: در روز عاشورا، نخستین فرد از بنی هاشم و تنها شهیدی بود که امام حسین(ع) او را از جنگ وشهادت منع نکرد و بدون گفت وگو به او رخصت داد، علی اکبر سلام الله علیها عزیزترین و والا مقام ترین شهید کربلا بود.

 

‎این مقام مسئول افزود: سیره اباعبدالله الحسین در به میدان فرستادن و مقدم کردن عزیزترین فرزندش در شهادت بر دیگران، درسی بزرگ برای حاکمان ومسئولان حکومت‌هاست که باید در هزینه دادن و فداکاری و گذشتن از خود وخانواده، بر جامعه پیشی بگیرند تا مردم به حقانیت و ارزش راه وهدف آنها پی ببرند.

 

‎او یادآور شد: اگرچه میلاد حضرت علی اکبر، روزجوان نامگذاری شده است اما سیره و راه او، برای همه اقشار جامعه بخصوص مدیران ومسئولان کشور درس آموز و نیازمند پیروی است ، بویژه در شرایط دشوار فعلی جامعه که ساده زیستی، دستگیری از نیازمندان و پیشگامی در تحمل سختی ها که جزو خصوصیات برجسته ایشان بود، بشدت مورد انتظار مردم است.

 

‎هاشمی ادامه داد: اگر امروزه ما با چالش شکاف ارزشها در بخشی از نسل جوان ودین گریزی مواجه هستیم، ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است و اگر دستگاههای فرهنگی مسئول در جامعه بویژه نهادهای فرهنگی مدیریت شهری بتوانند تصویری واقع گرایانه و بدون اغراق از نمادهای زیست مسلمانی مانند علی اکبر سلام الله علیها که دربردارنده صفاتی نظیر نشاط، عقلانیت، مهربانی، مدارا، بخشندگی و جوانمردی در کنار شجاعت ، قدرت وتوانمندی است ارائه دهند، نه تنها نسل جوان ما، بلکه هر جان تشنه حقیقت وزیبایی به سوی این سبک زندگی جذب می شود و بجای ارائه هنجارهایی توام با تنش، خشونت و دافعه، تصویری توام با مهربانی، مدارا، عقلانیت و جاذبه به جامعه ارائه می شود.

 

‎او در پایان گفت: امیدواریم که با تاسی از رفتارها و زندگی این بزرگ زاده و آقازاده تاریخ اسلام بتوانیم گام در افزایش رضایتمندی و ارتقای خدمت به مردم برداریم.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها