6/24/2019
دوشنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۸
دیدار دیروز برای اطلاع از اوضاع داخلی ایران برگزار شد!
پمپئو:

دیدار دیروز برای اطلاع از اوضاع داخلی ایران برگزار شد!

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا مدعی شد دیدار دیروز با جمعی از ایرانیان مسئله‌دار، با هدف آگاهی از آنچه در این کشور به‌ویژه مناطق خارج از تهران می‌گذرد، انجام شده است.

اعتمادآنلاین| «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که روز گذشته در ادامه پروژه ضدایرانی خود با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا دیدار کرده بود، طی کنفرانسی خبری و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نگرانی از بابت اینکه دولت ترامپ بدون مشورت با کنگره به اقدام نظامی علیه ایران دست بزند صحت دارد و موضِع ایرانیان طرف دیدار او در این باره چه بوده است، گفت: خیر، اما در دیدار با این گروه عمدتاً درباره آنچه در داخل ایران می‌گذرد؛ صحبت کردیم. این افراد ارتباطات عمیق و پیشینه طولانی در ایران دارند. حتی برخی از آنها همین اواخر به ایران سفر کرده‌اند. یکی از دشوارترین مسائل این است که از آنچه در نقاط مختلف ایران به‌غیر از تهران می‌گذرد؛ اطلاع پیدا کنیم و من دید نسبتاً خوبی، البته بر پایه شنیده‌ها، نسبت به این موضوع پیدا کردم.

 

پمپئو در ادامه ادعاهای خود افزود: درباره نحوه پیشرفت سیاست آمریکا علیه ایران نیز صحبت کردیم؛ خواه به لحاظ عقب راندن ایران در لبنان باشد خواه در عراق.

 

او در پاسخ به سوالی مبنی بر مشورت با کنگره درباره امکان توسل به اقدام نظامی علیه ایران، گفت که این‌ها مسائل داخلی دولت است و نمی‌توان درباره آنها صحبت کرد.

 

با این حال، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: تصریح می‌کنم که آمریکا و شخص ترامپ در چارچوب قانون عمل می‌کنند. ترامپ در حدود اختیارات خود عمل می‌کند. بند 2 قانون اساسی، به وی اختیارات گسترده‌ای می‌دهد و قانون AUMF (مجوز به‌کارگیری نیروی نظامی) هم مجموعه‌ای از اختیارات گسترده پیش روی وی می‌گذارد. ما آنها (کنگره) را درک می‌کنیم و همزمان با تصمیم‌گیری در نحوه پیشبرد خواسته‌مان، آن را به گونه‌ای انجام می‌دهیم که در هماهنگی کامل با سنت‌ها و قانون اساسی آمریکا باشد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها