7/16/2019
سه شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸
نیرو‌های آمریکایی به دستور ترامپ در شمال‌شرقی سوریه می‌مانند
معاون وزیر خارجه آمریکا:

نیرو‌های آمریکایی به دستور ترامپ در شمال‌شرقی سوریه می‌مانند

برخلاف وعده‌های پیشین رئیس‌جمهور آمریکا، معاون وزیر خارجه این کشور طی جلسه‌ای در بروکسل تصریح کرد واشنگتن قصد دارد همچنان حضور نظامی خود را در شمال شرقی سوریه حفظ کند.

اعتمادآنلاین| «دیوید ام‌ساترفیلد» معاون وزیر خارجه آمریکا در جلسه‌ای در «بروکسل» از طرح آمریکا برای حفظ حضور نظامی خود در شمال شرقی سوریه خبر داد.

 

این دیپلمات آمریکایی درباره ادامه حضور نظامیان آمریکا در سوریه گفت: «رئیس‌جمهور گفته است که نیرو‌های آمریکایی در شمال شرقی سوریه باقی می‌مانند و اینکه تمامی نیرو‌های آمریکایی عقب‌نشینی نمی‌کنند».

 

وی ادامه داد: «جیم جفری، نماینده ویژه ما، که مذاکرات مداومی با نیرو‌های دموکراتیک سوریه و مقامات ترکیه دارند، بسیار امیدوارند که تمهیداتی صورت گیرد که به منافع امنیتی قانونی ترکیه در امتداد مرز احترام گذاشته و تضمین شود».

 

ساترفیلد در توجیه ادامه حضور نظامیان آمریکایی در سوریه مدعی شد که حضور آمریکا در سوریه «احتمال تلاش مداوم و قاطعانه برای ایجاد ثبات و مبارزه پایدار علیه باقیمانده‌های داعش را حفظ می‌کند. چنین اهدافی نیازمند تداوم حضور آمریکا است البته این نیرو‌ها در سطحی هستند که رئیس‌جمهور (دونالد ترامپ) درباره آن صحبت کرده بود».

 

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا، تعداد نظامیان غربی در سوریه از 800 نظامی به یکهزار و 500 نظامی افزایش یافته است.

 

در 19 دسامبر 2018، رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم خود برای خارج کردن تمام نظامیان آمریکایی از سوریه را اعلام کرد. مقامات آمریکایی در آن زمان اعلام کردند که آمریکا قصد دارد ظرف 60 تا 100 روز، تمامی نیرو‌های خود را از سوریه خارج کند.

 

با این‌حال، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پنتاگون ترامپ را متقاعد کرده است که از تصمیم اولیه خود درباره خروج تمامی نظامیان آمریکایی از سوریه صرفنظر کند و تا حدودی حضور آمریکا در این کشور غرب آسیا حفظ شود.

 

منبع: انتخاب

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها