8/26/2019
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
 گاراژی برای 2050

گاراژی برای 2050

مطالعات اخیر درباره شغل مکانیکی خودرو نشان می‌دهد که 60 درصد شرکت‌کنندگان این تحقیق، مکانیکی را شغل خود نمی‌دانند و اعلام کرده‌اند این شغل برای آنها نیست. مدل مطالعاتی CGI برای جذب تازه‌واردان دنیای صنعت ارائه شده است.

اعتمادآنلاین| مطالعات اخیر درباره شغل مکانیکی خودرو نشان می‌دهد که 60 درصد شرکت‌کنندگان این تحقیق، مکانیکی را شغل خود نمی‌دانند و اعلام کرده‌اند این شغل برای آنها نیست. مدل مطالعاتی CGI برای جذب تازه‌واردان دنیای صنعت ارائه شده است.

 

مطالعات موسسه بیمه‌ای «دایریک لاین» بریتانیا با جامعه آماری بیش از دو هزار شرکت‌کننده نشان می‌دهد در آینده 59 درصد از مردم به هیچ وجه این شغل را انتخاب نمی‌کنند و 26 درصد علاقه به حضور در عرصه حرفه‌ای نگه‌داری از خودروها دارند.

 

برای جذاب‌تر نشان دادن این شغل و برای جذب بیشتری از مخاطبان، دایریکت لاین به کمک برخی از کارشناسان صنعت به نمایش یک گاراژ احتمالی از آینده پرداخته است. موسسه تحقیقاتی Thatcham، نوآوران شهر هوشمند «DG Cities» و «جامعه مهندسی زنان» در خلق و نمایش این گاراژ مفهومی برای سال 2050 کنار موسسه بیمه‌ای «دایریک لاین» نقش بزرگی را ایفا کرده‌اند.

 

در تصاویر ابداعی این شرکت‌ها شاهد هولوگرافیک تقویت‌شده، فناوری واقعیت افزوده، چاپگرهای سه‌بعدی، رباتیک پیشرفته، مانوردهنده‌های اتومبیل و تجهیزاتی برای ذخیره پول و زمان هستیم.

 

این گاراژ با فضای امروزی مکانیکی‌ها تفاوت زیادی دارد و انتظار می‌رود در آن از لیزرهای ویژه برای جوشکاری استفاده شود. فضا یه گونه‌ای طراحی شده که خودروها در روندی خودکار قادر به تشخیص معایب خود هستند.

 

منبع: عصرایران

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها