12/6/2019
جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
از تاکید بر لزوم مجوز برای فعالیت انتخاباتی تشکل‌های روحانی تا تشکیل نیروی واکنش سریع مشترک در مرز ایران و پاکستان

سرخط مهم‌ترین خبرهای سیاسی/ دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه 1398

از تاکید بر لزوم مجوز برای فعالیت انتخاباتی تشکل‌های روحانی تا تشکیل نیروی واکنش سریع مشترک در مرز ایران و پاکستان

تصمیم برای تشکیل نیروی واکنش سریع مشترک در مرز ایران و پاکستان، تاکید مدیرکل سیاسی وزارت کشور بر لزوم دریافت مجوز برای فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی احزاب و تشکل‌ها و تحلیل محمدرضا تاجیک درباره لزوم بناشدن امارتی نو بر ویرانه‌های ساختمان نمور و پر ترک اصلاح‌طلبی از جمله مهم‌ترین اخبار سیاسی امروز بود.

اعتمادآنلاین| سلام، با سرخط خبرهای سایسی اعتمادآنلاین، امروز دوشنبه 2 اردیبهشت‌ماه با شما هستیم؛ 

 

*عباس صمیمی متهم پرونده پتروشیمی در پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده ضمن تاکید بر این موضوع که اتهامات وارده را قبول ندارد، گفت: زمانی به ما برادر صمیمی می‌گفتند و حال ما اخلالگر شده‌ایم. ما آبروی نظام را حفظ کردیم و تعهدات پرداخت شده است.

 

*طرح اقدام متقابل علیه آمریکا که با تاکید علی لاریجانی رییس مجلس و نظر نمایندگان در جلسه روز دوشنبه برای اصلاح به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود، اصلاح و برای بررسی مجدد در صحن علنی آماده شد.

 

*مهدی چمران، فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه «سپاه همان سپاه است» درباره برخی سوالات مبنی بر دلیل تغییر فرمانده سپاه گفت: طبیعی است که بعد از 10 سال فرماندهی سپاه به فرد دیگری سپرده شود و این دلیل خاصی ندارد.

 

*حسن روحانی، رییس‌جمهوری در نشست خبری با عمران خان نخست‌وزیر پاکستان با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی در مرز دو کشور تاکید کرد: ما توافق کردیم همکاری‌های امنیتی دو کشور را افزایش داده و نیروهای مرزبانی و اطلاعاتی دو کشور و همچنین یک نیروی واکنش سریع مشترک در مرزهای مشترک دو طرف برای مبارزه با تروریسم تشکیل شود.

 

*حمید ملانوری، مدیرکل سیاسی وزارت کشور در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفت: تشکل‌های روحانی اگر می‌خواهند فعالیت انتخاباتی و سیاسی داشته باشند، به عنوان جبهه مجوز بگیرند و فعالیت کنند. گروه‌هایی که بخواهند فعالیت سیاسی کنند باید خود را با قانون جدید خانه احزاب تطبیق دهند.

 

*محمدرضا تاجیک، تئوریسین اصلاحات با اشاره به اینکه «بر ویرانه‌های ساختمان نمور و پرترک اصلاح‌طلبی باید امارتی نو بنا کنیم» گفته این راه برون‌رفت اصلاحات از وضعیتی است که دچارش شده است، در غیر این صورت تردید ندارم این جریان به طور فزاینده‌ای از صحنه سیاست جامعه و کنش‌گری های اجتماعی و فرهنگی ایران خارج خواهد شد.

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها