8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
مانع قاچاق گندم شوید/ دولت به بانک‌ها درباره فشار مضاعف به کشاورزان و تولیدکنندگان تذکر دهد/ تبصره مربوط به سود تسهیلات در بودجه 98 به قوه قضائیه ارسال شود/ اتفاقی که در قاچاق سوخت و دام افتاد، درباره گندم و نان در حال تکرار است
محمدمهدی برومندی، نماینده مرودشت و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی:

مانع قاچاق گندم شوید/ دولت به بانک‌ها درباره فشار مضاعف به کشاورزان و تولیدکنندگان تذکر دهد/ تبصره مربوط به سود تسهیلات در بودجه 98 به قوه قضائیه ارسال شود/ اتفاقی که در قاچاق سوخت و دام افتاد، درباره گندم و نان در حال تکرار است

چرا بانک مرکزی مصوبه مجلس درباره پرداخت سود تسهیلات تا یکصد میلیون تومان را اجرایی نمی‌کند؟/ قیمت خرید تضمینی گندم باید به فوریت افزایش یابد
محمدمهدی برومندی، نماینده مرودشت در مجلس از دولت خواست تذکرات لازم را به بانک‌ها بدهد زیرا این روزها کشاورزان و تولیدکنندگان فشار مضاعفی را تحمل می‌کنند.

اعتمادآنلاین| محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور نوبت عصر جلسه علنی ضمن تبریک روز کارگر و روز معلم گفت: از دولت و مجلس درخواست دارم تا کارگروهی برای حل مشکل فرهنگیان تشکیل دهد.

 

 وی ضمن تشکر از رهبر انقلاب به علت انتصاب سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران افزود: سلامی چهره‌ای خدوم، انقلابی، شجاع و مقتدر و دلسوز و همچنین منشا خدمات ارزشمندی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. ایشان بی‌شک موجب تقویت سپاه پاسداران خواهد شد. سپاه در قلب مردم ایران است. ملت ایران با افتخار در کنار سپاه خواهد ایستاد.

 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در خصوص تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت: آمریکا به دلیل شکست داعش کینه عمیقی از سپاه دارد. اقدامات اخیر سپاه بیانگر عمق دشمنی با ملت ایران است. ما برای مردم آمریکا بسیار متاسفیم. رئیس جمهور فعلی آمریکا در واقع نتانیاهو است. نتانیاهو با دیکته تصمیماتش به ترامپ هزینه‌های سنگینی را به مردم آمریکا تحمیل کرده است.

 

برومندی اظهار داشت: پمپئو دیروز گفت که تحریم‌های ایران با هدف حمایت از مردم ایران است. سوال من این است که آیا رفتار غیرانسانی شما در جلوگیری از کمک‌های انسان دوستانه به سیل‌زدگان کشور حمایت مردم ایران است؟ آیا تحریم‌های دارویی و فشار بر اقتصاد ایران و تلاش برای فقیر شدن مردم دشمنی با ما نیست؟ آیا حمایت از داعش و گروه‌های تروریستی و استفاده تاکتیکی از تروریسم، حمله به خانه ملت و شهادت سربازان در سیستان و بلوچستان حمایت از مردم ایران است؟

 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به آمریکا گفت: شما با این اقدامات راه به جایی نخواهید برد. همه مردم و گروه‌های سیاسی در ایران باید حول منویات مقام معظم رهبری متحد شوند. هدف این دشمنان تفرقه، اختلاف و تجزیه ایران است.

 

نماینده مردم مرودشت در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا بانک مرکزی مصوبه مجلس در خصوص پرداخت سود تسهیلات تا یکصد میلیون تومان را اجرایی نمی‌کند؟ چرا قانونی که صلاح کشاورزان، دامداران عشایر و تولیدکنندگان خرد است، اجرا نمی‌شود؟ از همکارانم می‌خواهم که پرونده تبصره بودجه 98 در خصوص موارد فوق را بر اساس آئین نامه مجلس به قوه قضائیه و سازمان بازرسی ارسال کند.

 

برومندی ضمن ابراز نگرانی از قاچاق گندم در سال جدید گفت: اتفاقی که در قاچاق سوخت و دام افتاد هم‌اکنون در موضوع گندم و نان در حال وقوع است. قیمت خرید تضمینی گندم باید به فوریت افزایش یابد تا مانع قاچاق گندم شود. 200 هزار کیلو گندم کشور در سیل از بین رفته است. لذا از قاچاق شدن گندم باقی مانده توسط ارائه قیمت منصفانه از جانب دولت جلوگیری کنید.

 

نماینده مردم مرودشت در مجلس در ادامه نطق خود از رئیس میراث فرهنگی خواست تا نسبت به تکمیل پروژه سامان‌دهی ورودی تخت جمشید و پاسارگاد اقدام نماید.

 

برومندی در پایان خطاب به رئیس جمهور گفت: از دولت می‌خواهم تذکرات لازم را به بانک‌ها بدهد. این روزها کشاورزان و تولیدکنندگان فشار مضاعفی را تحمل می‌کنند.

 

منبع: فارس 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها