10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
اعمال 20 درصد افزایش نرخ کرایه‌ تاکسی از 2 روز آینده
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد؛

اعمال 20 درصد افزایش نرخ کرایه‌ تاکسی از 2 روز آینده

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: احتمالاً از 2 روز آینده نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی 20 درصد افزایش می‌یابد.

اعتمادآنلاین| معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ارتباط با نرخ جدید کرایه‌ وسایل حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: احتمالاً طی 48 ساعت آینده کرایه‌های جدید اعمال می‌شود. 

 

وی افزود: قیمت‌های جدید را شورای شهر مصوب و پس از آن برای تایید به فرمانداری واصل شد، فرمانداری یک مرحله اشکال لحاظ کرد و اعلام کرد که سقف کرایه‌ها نباید بیش از 20 درصد تعیین شود. 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: این در حالی است که قرار بود افزایش نرخ کرایه‌ها براساس افزایش نرخ تورم باشد و این مساله در اتوبوس،‌ مترو و تاکسی تفاوتی نداشت که البته فرمانداری قبول نکرد و قرار شد این میزان به 20 درصد برسد. شورا مجددا موضوع را بررسی و لیست نهایی سرانجام به تایید فرمانداری رسید. 

 

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: قصد داشتیم که نرخ‌های جدید کرایه اتوبوس، تاکسی و مترو را از اول اردیبهشت اجرایی کنیم ولی این مساله به دلیل انجام هماهنگی نهایی با دولت به تعویق افتاد که انشاءالله طی 2 روز آینده نرخ‌های جدید ابلاغ و اجرا خواهد شد. 

 

وی گفت: البته در جزئیات نرخ کرایه‌های تاکسی از آنجایی که باید اعدادی گرد شود متوسط 20 درصد در نظر گرفته شده و ممکن است در یک خط میزان نرخ کرایه کمتر یا بیشتر از 20 درصد باشد که همه به تایید شورای شهر و فرمانداری رسیده است.

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها