12/6/2019
جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
گسترش تعاملات تجاری ایران و پاکستان با حذف دلار/ لغو سفر خوان گوایدو به چهارمین شهر بزرگ ونزوئلا/ سفر معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به ایران

سرخط مهم‌ترین خبرهای بین‌الملل/ 9 اردیبهشت‌ماه 1398

گسترش تعاملات تجاری ایران و پاکستان با حذف دلار/ لغو سفر خوان گوایدو به چهارمین شهر بزرگ ونزوئلا/ سفر معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به ایران

گسترش تعاملات تجاری ایران و پاکستان با حذف دلار، لغو سفر خوان گوایدو به چهارمین شهر بزرگ ونزوئلا، سفر معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به ایران و... مهم‌ترین خبرهای امروز حوزه بین‌الملل بودند.

اعتمادآنلاین|بر اساس اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسپانیا حزب کارگران سوسیالیست اکثریت آرا را از آن خود کرده است.

 

 

 

***

 

 

شرکت هواوی در برخی بازار‌های غربی به دلیل نگرانی از احتمال جاسوسی چین و امکان دسترسی به زیرساخت‌های حساس با واکنش و بازخورد‌های منفی مواجه شده است.

 

 

***

 

 

روزنامه ایندیپندنت طی گزارشی به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه عراق خبر داد: ایالات متحده احتمالاً سفر از پیش برنامه‌ریزی‌شده عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق به واشنگتن را، به دلیل مواضع بغداد نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به حالت تعلیق درخواهد آورد.

 

 

 

***

 

 

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: معاون وزیر امور خارجه این کشور به همراه هیأتی بلندپایه عازم چند کشور از جمله ایران شده‌اند.

 

 

 

***

 

 

جمعی از کارشناسان اقتصادی و دانشگاهی پاکستانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت جمهوری اسلامی برای تامین نیازهای انرژی پاکستان، گفتند: تهران و اسلام آباد با حذف دلار، تعاملات تجاری خود را گسترش دهند.

 

 

***

 

 

«خوان گوایدو» رهبرمخالفان ونزوئلا سفر خود به چهارمین شهر بزرگ این کشور برای برگزاری یک تظاهرات ضددولتی را لغو کرد. گوایدو مدعی شده که دولت «نیکلاس مادورو» جلوی سفر او به این شهر را گرفته است.

 

 

***

 

 

سازمان اطلاعات انگلیس از طرح جدید داعش برای هدف قرار گرفتن این کشور و بقیه نقاط اروپا پرده برداشت. این سازمان هم‌اکنون در حال بررسی احتمال وارد عمل شدن هسته‌های خاموش گروه تروریستی داعش موسوم به هسته‌ تمساح‌ها برای انجام دستورات محوله است.

 

 

***

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها