5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
طبق نظر آیت الله رئیسی، امسال هفته قوه قضائیه متفاوت خواهد بود
سخنگوی دستگاه قضا:

طبق نظر آیت الله رئیسی، امسال هفته قوه قضائیه متفاوت خواهد بود

سخنگوی قوه قضائیه گفت: نظر آیت الله رئیسی بر این است که امسال هفته قوه قضائیه با رویکردی جدید و برنامه های محتوایی برگزار شود.

اعتمادآنلاین| نشست همزمان شورای قضایی و شورای اطلاع رسانی با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی، در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست کل واقع در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه، رئیس شورای قضایی استان تهران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و خیر مقدم به القاصی مهر، دادستان جدید تهران به بیان روایتی از پیامبر مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) با این مضمون پرداخت که: «در اولین شب از ماه رمضان، شیطان های افسار گریخته مهار زده می شوند و خداوند متعال در هر شب هفتاد هزار نفر و زمانی که شب قدر فرا میرسد معادل آنچه در ماه های رجب، شعبان و رمضان تاکنون را مورد عفو و بخشش قرار میدهد، مگر کسی که میان او و برادرش کینه باشد که چنین فردی مورد عفو قرار نمی گیرد تا زمانی که میانشان اصلاح شود».

 

اسماعیلی ادامه داد: با توجه به سیاست های ابلاغی و سند تحول ریاست معزز قوه قضائی، لازم است که بیش از پیش ارتباط با همکاران و نیز مردم تقویت گردد و قطعاً این یک ضرورت به شمار میرود، از این طریق مشکلات موجود آسیب شناسی شده و برنامه ریزی های مناسب برای رفع آنها صورت می گیرد.

 

وی ادامه داد: البته این ارتباط بایستی با تکریم و عزت توام باشد تا بدینوسیله بمرور شاهد کاهش گله مندی های مردم از دستگاه قضایی باشیم، ضمناً برای تحقق محورهای مندرج در سند تحول، می طلبد ایده ها برنامه های مدیران و همکاران قضایی و اداری جمع آوری و مورد بهره برداری قرار گیرند، لذا ضروریست موارد فوق به سرعت به دبیرخانه شورای قضایی منعکس تا از این طریق به قوه ارسال گردد.

 

اسماعیلی در ادامه سخنان خود افزود: نظر حضرت آیت ا… رئیسی بر این است که امسال هفته قوه قضائیه با رویکردی جدید و برنامه های محتوایی برگزار شود به نحوی که ضمن اطلاع رسانی به عموم مردم و اقشار خاص جامعه راجع به عملکرد بخش های مختلف قوه، موجبات ارتقای اعتماد آنان را فراهم کند.

 

رئیس کل دادگستری استان تهران به موارد مندرج در متن دستورالعمل بزرگداشت هفته قوه قضائیه اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا لازم است به زودی ستاد مربوطه در استان به ریاست معاونت فرهنگی و دبیری مدیر روابط عمومی و ارتباطات تشکیل و با برگزاری جلسات منظم، نسبت به تحقق مفاد دستورالعمل فوق اقدام نماید که در این راستا مقرر شد در اسرع وقت، دادسرا و محاکم تهران، شوراهای حل اختلاف و نیز ادارات کل تابعه قوه قضائیه نمایندگان خود را جهت حضور در ستاد یاد شده به دبیرخانه شورای قضایی معرفی کنند.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها