8/26/2019
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
تیم کانوی، صداپیشه «باب اسفنجی» درگذشت

تیم کانوی، صداپیشه «باب اسفنجی» درگذشت

تیم کانوی، بازیگری که با صداپیشگی باب اسفنجی در یادها مانده است، در 85 سالگی درگذشت.

اعتمادآنلاین| تیم کانوی صدا پیشه انیمیشن «باب اسفنجی» و از ستاره‌های شوی کارول برنت در 85 سالگی چشم از جهان بست. کانوی که از سال 1956 در عرصه کمدی شناخته شد و ستاره فیلم‌های کمدی چون «نیروی دریایی مکهیل» و شوی تلویزیونی «کارل برنت» بود، چهار جایزه امی برای نقش‌آفرینی‌های تلویزیونی‌اش در این مجموعه دریافت کرده بود.


به گزارش درپ، او پس از طی این موفقیت‌ها در نقش باب اسفنجی صداپیشگی کرد. این بازیگر که در لس‌آنجلس درگذشت، به دلیل عوارض ناشی از اختلال مایعات تجمع شده در مغزش از دنیا رفت. وی چندی پیش جراحی مغز انجام داده بود.

 

با انتشار خبر درگذشت این بازیگر موجی از ابراز همدردی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شد. کانن اوبراین در سوگ وی گفت: هیچکس نتوانست مرا با صدایی بلندتر از تام کانوی بخنداند.

 

لری ویلمور از کانوی به عنوان همیشه همیشه همیشه بامزه یاد کرد و کیتی گریفین نوشت: او یک استعداد گسترده داشت؛ یک غول کمدی بود.

 

کانوی که زاده اوهایو بود در طی دوران بازیگری‌اش 13 بار نامزد دریافت جایزه «امی» برای نقش آفرینی‌های تلویزیونی شده بود.

 

صداپیشگی در انیمیشن‌هایی چون «باب اسفنجی» و «اسکوبی دو» از فعالیت‌های اواخر عمر اوست. در جدیدترین انیمیشن از این مجموعه با عنوان «باب اسفنجی: اسفنج بیرون از آب» نیز او در نقش باب صحبت کرده بود.

 

او 2 بار جایزه امی را برای حضور در نقش‌های مهمان در سریال‌های تلویزیونی کسب کرد که یکی برای بازی در «مربی» در سال 1996 و دیگری برای «30 راک» در سال 2008 بود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها