8/23/2019
جمعه، ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
مالیات بر ارزش افزوده صنعت استان تهران را زمین‌گیر کرده است
استاندار تهران:

مالیات بر ارزش افزوده صنعت استان تهران را زمین‌گیر کرده است

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران عنوان کرد: مالیات بر ارزش افزوده صنعت استان تهران را زمین‌گیر کرده است.

اعتمادآنلاین| انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران بعد از ظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان پاکدشت که با حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران, هادی تمهیدی فرماندار پاکدشت در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: واقعیت این است که اگر کشورهای دچار بحران را بررسی کنیم نسخه واحد آنها مردم نهاد کردن اقتصاد کشور، کمک به فعالین اقتصادی در بخش‌های مختلف و توسعه مراودات با کشورهای همسایه بوده است.

 

محسنی بندپی افزود: شناسایی واحدهای صنعتی راکد و فعال سازی آنها و گسترش و نوسازی صنایع موجود برای ما در اولویت تأسیس واحدهای جدید است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه حمایت از رونق تولید حوزه فرابخشی است و نیاز به تقسیم کار ملی دارد گفت: مقررات زدایی و رفع قوانین مزاحم و دست و پاگیر در حوزه سرمایه گذاری باید صورت گیرد.

 

استاندار تهران بیان داشت: 50 درصد اشتغال استان تهران در حوزه صنعت است و برای ما حمایت از واحدهای صنعتی در اولویت است لذا بنده بعنوان متولی استان تهران باید مطالبه گر حق صنعت گران باشم و مطالبات آنها باشم و این حقوق را استیفا می‌کنم.

 

محسنی بندپی در خصوص موضوع مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: مسئله مالیات بر ارزش افزوده صنعت استان تهران را زمین گیر کرده است و باید مالیات ارزش افزوده از تولید به مصرف منتقل شود و این عین عدالت است.

 

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی پوشاک و شهرک باید در اولویت معاونت اقتصادی استانداری قرار گیرد گفت: کمبود برق صنایع را از طریق استقرار ایستگاه برق 1000 مگاواتی در شهرک صنعتی پیشوا برطرف خواهیم کرد.

 

استاندار تهران در خصوص عدم همکاری بانک‌ها در استان تهران نیز بیان داشت: عدم همکاری بانک‌ها در ارائه تسهیلات واقعاً مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است و بعضاً تسهیلات سهم استان تهران به سایر استان‌ها منتقل می‌شود و میانگین پرداخت کشوری از سوی بانک‌ها به صنعتگران استان پرداخت نشده است و در صورت عدم پرداخت به عنوان مطالبه قضائی پیگیری خواهیم کرد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها