12/7/2019
شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸
محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

کاهش نرخ ارز، سکه و طلا را ارزان‌تر کرد/ طی سه روز گذشته سکه 265 هزار تومان ارزان‌تر شد/ کاهش 500 هزار تومانی قیمت سکه نسبت به هفته گذشته/ حباب سکه با افزایش قیمت به 570 هزار تومان رسید/ کاهش تنش‌های سیاسی عامل ریزش نرخ ارز در بازار

محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، گفت یکی از دلایل کاهش نرخ ارز و به‌ تبع آن کاهش بهای سکه و طلا در بازار داخلی، کم شدن تنش‌های سیاسی پیش‌آمده طی چند روز اخیر بود.

اعتمادآنلاین| محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: طی چند روز گذشته با کاهش نرخ ارز، قیمت سکه و طلا هم در بازار داخلی با کاهش مواجه بود. یکی از دلایل کاهش نرخ ارز و به‌ تبع آن کاهش بهای سکه و طلا در بازار داخلی، کم شدن تنش‌های سیاسی پیش‌آمده طی چند روز اخیر بود. قیمت سکه با توجه به پایین آمدن نرخ ارز، نسبت به هفته گذشته 500 هزار تومان کاهش پیدا کرده و از روز شنبه این هفته تا به امروز قیمت هر قطعه سکه 265 هزار تومان کاهش یافته است.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: قیمت سکه طرح قدیم در بازار امروز چهار میلیون و 640 هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و 710 هزار تومان و نیم‌سکه هم دو میلیون و 625 هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه با قیمت یک‌ میلیون و 700 هزار تومان و سکه‌های گرمی هم با قیمت 995 هزار تومان خریدوفروش شد.

 

کشتی‌آرای گفت: هر مثقال طلای 17 عیار آب‌شده که مبنای قیمت‌گذاری است در بازار امروز یک‌ میلیون و 823 هزار تومان، یک مثقال طلای 18 عیار یک‌ میلیون و 930 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز 420 هزار و 800 تومان معامله شد.

 

او در ادامه افزود: یک گرم طلای 20 عیار در بازار امروز با قیمت 467 هزار و 500 تومان، یک گرم طلای 21 عیار با نرخ 491 هزار تومان، یک گرم طلای 22 عیار با قیمت 514 هزار و 300 تومان و در نهایت یک گرم طلای 24 عیار که طلای خالص است هم با قیمت 561 هزار تومان دادوستد شد.

 

این فعال بازار طلا در پایان گفت: در بازار امروز حباب سکه افزایش پیدا کرده و به 570 هزار تومان رسیده است. علت افزایش حباب سکه این است که برابر با کاهش قیمت طلای جهانی و نرخ ارز، طلای داخلی با کاهش قیمت مواجه شد، اما سکه در بازار داخلی هنوز تا 60 هزار تومان هم جا برای کاهش قیمت دارد.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها