12/12/2019
پنج شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

قیمت سکه و طلا همچنان سیر نزولی دارد/ حباب سکه 550 هزار تومان/ دلیل پایین نیامدن حباب سکه، مقاومت سکه در برابر کاهش قیمت است

محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، گفت: در حالی‌ که در بازار امروز طلای جهانی تنها یک دلار نوسان داشته، اما با توجه به پایین آمدن نرخ ارز در بازار داخلی، بهای انواع سکه و طلا نیز با کاهش مواجه شد.

اعتمادآنلاین| محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: در حالی‌ که در بازار امروز، سه‌شنبه، طلای جهانی تنها یک دلار نوسان داشته، اما با توجه به پایین آمدن نرخ ارز در بازار داخلی، بهای انواع سکه و طلا نیز با کاهش مواجه شد.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: قیمت سکه طرح قدیم چهار میلیون و 540 هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و 620 هزار تومان و نیم‌سکه هم دو میلیون و 600 هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه با قیمت یک‌میلیون و 650 هزار تومان و سکه‌های گرمی هم نسبت به‌ روز گذشته بدون گذشته با قیمت 995 هزار تومان خریدوفروش شد.

 

کشتی‌آرای گفت: در بازار امروز، سه‌شنبه، یک مثقال طلای 17 عیار آب‌شده که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است یک‌ میلیون و 790 هزار تومان، هر مثقال طلای 18 عیار هم یک‌ میلیون و 895 هزار تومان و یک گرم طلای 18 عیار هم 413 هزار و 200 تومان معامله شد.

 

او در ادامه افزود: یک گرم طلای 20 عیار 459 هزار و 200 تومان، یک گرم طلای 21 عیار 482 هزار تومان، یک گرم طلای 22 عیار 505 هزار تومان و یک گرم طلای 24 عیار نیز 551 هزار تومان معامله شد.

 

این فعال بازار طلا در پایان گفت: حباب سکه در بازار امروز حدود 550 هزار تومان است. با توجه به کاهش دادوستدها و تقاضا در بازار، چرایی پایین نیامدن حباب سکه را می‌توان مقاومت سکه برای کاهش نیافتن قیمت نسبت به ارزش طلا در بازار عنوان کرد.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها