11/11/2019
دوشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۸
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به دیدار ظریف با سناتور آمریکایی

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بیش از دو دهه است که جهت روشنگری و تبیین سیاست‌های جمهوری اسلامی، با نخبگان سیاسی غیردولتی آمریکا شامل اعضای کنگره گفت‌وگو و تبادل نظر می‌شود.

اعتمادآنلاین| سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یک سناتور آمریکایی اعلام کرد: بیش از دو دهه است که جهت روشنگری و تبیین سیاست‌های جمهوری اسلامی، با نخبگان سیاسی غیردولتی آمریکا شامل اعضای کنگره (که مقام دولتی محسوب نمی‌شوند) گفتگو و تبادل نظر می‌شود. این افراد نه مقام دولتی هستند نه اختیار مذاکره دارند و نه مسئولین ایران با آنها مذاکره کرده یا خواهند کرد.


سیدعباس موسوی افزود: هدف این گونه دیدارها- که البته وقت و نیروی زیادی نیز از وزیر امور خارجه در سفرهای فشرده ایشان می‌گیرد- جلوگیری از تاثیرگذاری گروه‌های فشار همچون «گروه بی» بر جامعه سیاسی و افکار عمومی آمریکاست و به همین دلیل هم با واکنش شدید و عصبانیت تندروها مواجه می‌شود.

 

دیدار ظریف با سناتور دموکرات آمریکایی در شرایطی صورت گرفته که «کیوان خسروی» سخنگوی شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که موضع تهران عدم مذاکره با آمریکاست و هیچ مذاکره‌ای بین دو کشور در کار نخواهد بود.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها