10/19/2019
شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸
نامه درخواست نمایندگان از رهبری قدیمی است/ نامه نمایندگان به رهبر انقلاب درباره نظام پارلمانی بود/ نامه را مسکوت گذاشته و پیگیری نمی کنیم
عزت‌الله یوسفیان‌ملا، نماینده مجلس شورای اسلامی:

نامه درخواست نمایندگان از رهبری قدیمی است/ نامه نمایندگان به رهبر انقلاب درباره نظام پارلمانی بود/ نامه را مسکوت گذاشته و پیگیری نمی کنیم

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامه نمایندگان به رهبر معظم انقلاب درباره تغییر نظام ریاستی به پارلمانی بود، گفت: این نامه قدیمی است و ما با توجه به بیشتر بودن آسیب های نظام پارلمانی آن را مسکوت گذاشته و پیگیری نخواهیم کرد.

اعتمادآنلاین| عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی درباره نامه‌ای که جمعی از نمایندگان خطاب به رهبر معظم انقلاب پیرامون بازنگری در بعضی از بخش‌های قانون اساسی نوشته‌اند، بیان کرد: این نامه قدیمی و برای مدتی قبل است و با توجه به اتفاقات اخیری که افتاده یعنی بررسی موضوع نامه در مجمع تشخیص، آن را مسکوت گذاشته‌ایم. 

 

وی در تبیین جزئیات نامه مذکور، با بیان اینکه این نامه به بحث تغییر نظام ریاستی به پارلمانی بازمی‌گردد، گفت: بنده به همراه جمعی از نمایندگان مدتها قبل این نامه را تهیه و تدوین کردیم و قصدمان این بود که با افزایش تعداد امضاها آن را به مقام معظم رهبری تقدیم کنیم. این نامه به تغییر نظام پارلمانی به ریاستی اختصاص داشت.

 

این نماینده مجلس در همین زمینه خاطرنشان کرد: پس از اظهارات اخیر رهبر معظم  انقلاب درباره تغییر نظام از ریاستی به پارلمانی و بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه متوجه شدیم ممکن است تغییر نظام به پارلمانی آسیب‌هایی برای کشور داشته باشد و لذا نامه خود را مسکوت گذاشته و آن را پیگیری نخواهیم کرد. 

 

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه تغییر نظام ریاستی به پارلمانی باید با بررسی های لازم صورت گیرد، اظهار داشت: ما اکنون که دریافتیم این بحث در مجمع بررسی شده و به این جمع بندی رسیده اند که آسیب های نظام پارلمانی بیشتر است دیگر اصراری بر این موضوع نداریم.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها