10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
جزییات برپایی هفته فیلم اروپایی 2019 در ایران با شرکت بیست کشور

جزییات برپایی هفته فیلم اروپایی 2019 در ایران با شرکت بیست کشور

سومین دوره هفته فیلم اروپایی در 8شهر ایران و با فیلم‌هایی از بیست کشور به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی اروپا در سال‌های اخیر در ایران برگزار می‌شود.

اعتمادآنلاین| سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) رسما روز شنبه 8ماه جون مصادف با 18خردادماه در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار می کند.


مقامات ایرانی و رییس اوینیک تهران هفته فیلم اروپایی 2019 را با حضور سفرای کشورهای اروپایی، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی افتتاح خواهند کرد و در ادامه مراسم افتتاحیه، دو فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران  به نمایش درمی‌آید.


در سومین دوره هفته فیلم اروپایی 2019 که از 18 لغایت 27خردادماه برگزار می شود، 20 فیلم برجسته اروپایی در سینماهای هشت شهر ایران شامل بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش درمی‌آید.


این فیلم‌ها از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوییس و انگلستان انتخاب شده و نمایش داده خواهند شد.


همچنین سینماهای  خانه هنرمندان ایران واقع در تهران، پردیس گلستان شیراز، پردیس هویزه مشهد، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس سیتی سنتر اصفهان، سینما لبخند کیش، تماشاخانه پارس کرمان و سالن سینمای «هنر و تجربه» بابل با هفته فیلم اروپایی 2019 مشارکت خواهند کرد.


در بخش جنبی هفته فیلم، پنج کارگاه با حضور تهیه‌کنندگان و کارگردانانی از کشورهای قبرس، هلند و سوییس با موضوع فیلم‌های هنری و تولید مشترک در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود. برای اجرای این برنامه‌ها ادارات کل ارشاد استان ها نیز همکاری کرده‌اند.


طراحی پوستر هفته فیلم اروپایی 2019 را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.

 

منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها