11/17/2019
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی سینمای دنیا را بشناسید

پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی سینمای دنیا را بشناسید

شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند.

اعتمادآنلاین|فیلم جدیدی از گودزیلا از پنجشنبه 30 می برابر با 9 خرداد ماه در سینماهای آمریکا و جهان اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم با عنوان «سلطان هیولاها» با اقبال زیادی روبرو شده است.

 

«گودزیلا» و «کینگ‌کونگ» 2 مورد از هیولاهایی هستند که هر بار با فروش خوبی در باکس آفیس آمریکا و جهان روبرو می‌شوند و تاکنون چندین فیلم بر مبنای آنها ساخته شده است.

 

اما از نظر فروش از کدامیک از این هیولاها بیشترین استقبال به عمل آمده است؟

 

10. «کونگ: جزیره جمجمه» در سال 2017 با فروش 165 میلیون دلاری حاصل اولین همکاری بری لارسون و ساموئل ال جکسون بود. این فیلم 12 سال پس از فیلم قبلی «کونگ» اکران شد و در نهایت در سراسر جهان فروش 566 میلیون دلاری را ثبت کرد. این موفقیت سازندگان را مطمئن کرد که باید هیولاها را بیشتر اکران کنند.

 

9. «پارک ژوراسیک 2» در سال 2001 با فروش 181 میلیون دلاری در آمریکا گرچه از نظر کیفیت اکنون در رده‌های پایین‌تری قرار می‌گیرد اما اشتیاق دیدن دایناسورها در برابر انسان‌ها را روی پرده بزرگ اثبات کرد. این فیلم در سراسر جهان 369 میلیون دلار فروخت.

 

8. «گودزیلا» در سال 2014 با فروش 200 میلیون دلاری در آمریکا 16 سال پس از فیلم رونالد امریش از این هیولا ساخته شد و در نهایت در جهان 530 میلیون دلار فروخت و حالا قرار است فیلمی از نبرد گودزیلا با کینگ کونگ سال 2020 راهی پرده‌های سینماها شود.

 

عکس1

 

7. «کینگ کونگ» در سال 2005 با فروش 218 میلیون دلاری در آمریکا فیلمی از پیتر جکسون بود که 27 سال پس از نسخه اصلی به بازار آمد. این فیلم خیلی از بودجه اصلی تعیین شده فراتر رفت و با هزینه 207 میلیون دلاری ساخته شد ولی فروش 550 میلیون دلاری آن در سراسر جهان، جبران همه چیز را کرد.

 

6. «نشانه‌ها» در سال 2002 با فروش 227 میلیون دلار در آمریکا ساخته نایت شیامالان فیلمی درباره موجودات فرازمینی است که آغازگر ساخت مجموعه وسیعی از فیلم‌ها شد. این فیلم با بازی مل گیبسون و واکین فینیکس در نهایت در جهان بیش از 408 میلیون دلار فروش کرد.

 

5. «جهان گمشده: پارک ژوراسیک» ساخته 1997 با فروش 229 میلیون دلاری فیلم کلاسیک این سبک ساخته استیون اسپیلبرگ است. این فیلم در نهایت در جهان بیش از 618 میلیون دلار فروش کرد و موجب ساخته شدن ادامه‌های بعدی آن شد.

 

عکس1

 

4. «آرواره‌ها» ساخته 1975 با فروش 260 میلیون دلاری در آمریکا فیلم افسانه‌ای اسپیلبرگ درباره یک کوسه غول‌پیکر قاتل است که هنوز یکی از مهمترین فیلم‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. این فیلم بلاک‌باستر در فضای آبی دریا با فروش بیش از 470 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی تأثیر زیادی در مسیر سینما داشت و موجب شد 18 سال بعد اسپیلبرگ فیلم دیگری در همین ژانر بسازد.

 

3. «پارک ژوراسیک» در سال 1993 ساخته اسپیلبرگ با فروش 402 میلیون دلاری در آمریکا مخاطبان را در سراسر جهان شگفت‌زده کرد و به مدت 2 دهه موفق‌ترین فیلمی بود که از موجودات هیولایی ساخته شده بود. این فیلم در نهایت بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد.

 

عکس1

 

2. «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در سال 2018 با فروش 417 میلیون دلار در آمریکا از ادامه‌های دنیای ژوراسیک و در مجموع پنجمین فیلم از این مجموعه است و خوان آنتونیو بایونا کارگردانی آن را برعهده داشت. این فیلم با بازی کریس پرت دنیای ژوراسیک را وارد فرنچایزهای جدیدی کرد و با فروش 1.3 میلیارد دلار در سراسر جهان موجب شده تا تنها یک فیلم هیولایی بالاتر از آن قرار بگیرد و آن....

 

1. «دنیای ژوراسیک» در سال 2015 با فروش 652 میلیون دلار در آمریکاست که هنوز یکی 10 فیلم پرفروش در بازار داخلی آمریکا محسوب می‌شود. این فیلم با فروش 1.67 میلیارد دلار در جهان پرفروش‌ترین فیلم کمپانی یونیورسال است.

 

منبع: مهر

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها