11/17/2019
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
پرونده شکایت از خودروسازان در حال نهایی شدن است/ پیشنهاداتی برای برخورد با متخلفان خودروسازی به قوه قضاییه اعلام می‌شود/گزارش کمیسیون اصل 90 درباره تخلفات خودروسازان بعد از تعطیلات به صحن می‌آید
بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی:

پرونده شکایت از خودروسازان در حال نهایی شدن است/ پیشنهاداتی برای برخورد با متخلفان خودروسازی به قوه قضاییه اعلام می‌شود/گزارش کمیسیون اصل 90 درباره تخلفات خودروسازان بعد از تعطیلات به صحن می‌آید

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل 90 از نهایی شدن گزارش این کمیسیون درباره شکایت مردم از خودروسازان خبر داد و گفت: کمیسیون اصل 90 ده‌ها جلسه برای بررسی این موضوع برگزار کرده است و قرار شد که جمع‌بندی این جلسات به صورت گزارش به صحن علنی مجلس ارائه شود.

اعتمادآنلاین| بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی شکایات واصله مردم از خودروسازان به این کمیسیون، بیان کرد: پرونده شکایت از خودروسازان در حال نهایی شدن است و امیدوارم بعد از تعطیلات مجلس این گزارش جمع بندی شده و به هیئت رئیسه مجلس برسد.

 

وی افزود: کمیسیون اصل 90 ده‌ها جلسه برای بررسی این موضوع برگزار کرده است و قرار شد که جمع بندی این جلسات به صورت گزارش به صحن علنی مجلس ارائه شود.

 

پارسایی کرد: همچنین قرار است در کنار این گزارش پیشنهادات برای برخورد با متخلفان به قوه قضاییه اعلام شود.

 

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: خودروسازان زمانی به تعهداتی که دارند عمل نمی‌کنند، تخلف می‌کنند آن‌ها زمانی که در تحویل خودرو به صورت پیش فروش به تعهداتشان عمل نمی‌کنند تخلف آشکار می‌کنند.

 

پارسایی تأکید کرد: قوه قضاییه اگر بخواهد می‌تواند با تخلفات خودروسازان برخورد جدی داشته باشد، اما خودروسازی به دلایل مختلف تبدیل به مافیا شده است، حتی برخی از آن‌ها نیروی کارگری را سد و دیواری می‌کنند که پشت آن تخلفات خود را به بهانه ایجاد اشتغال انجام دهند.

 

وی ادامه داد: تعداد شاکیان از واردکنندگان خودرو یک‌ درصد شاکیان از خودروسازان داخلی است، یعنی نسبت عدم انجام تعهدات واردکنندگان خودرو یک درصد تولید کنندگان داخلی هم نیست.

 

پارسایی تاکید کرد: شاهد هستیم که قوه قضاییه با جدیت با واردکنندگان متخلف خودرو برخورد می‌کند که اقدامی بسیار مثبت است، اما در مقابل تعداد شاکیان از خودرو سازان داخلی بیش از 100 برابر شکایت از واردکنندگان خودرو است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها