12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
خوزستان نیازمند توجه بیشتر و عمیق‌تر است/ اعتماد، تعامل و انصاف بسیاری از گره‌های کور را می‌گشاید/ مشکلات نتوانسته انگیزه مردم برای حفاظت از امنیت و ثبات در خوزستان را مخدوش کند
دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در یادداشتی نوشت:

خوزستان نیازمند توجه بیشتر و عمیق‌تر است/ اعتماد، تعامل و انصاف بسیاری از گره‌های کور را می‌گشاید/ مشکلات نتوانسته انگیزه مردم برای حفاظت از امنیت و ثبات در خوزستان را مخدوش کند

دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در یادداشتی ناگفته‌هایی از بازدید اخیر خود از روستاها و شهرهای سیل‌زده استان خوزستان را بازگو کرد.

اعتمادآنلاین| دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در یادداشتی که به وضعیت مناطق سیل‌زده خوزستان می‌پردازد نوشت: نخل، نماد ایستادگی، مقاومت و معیشت همراه با تلاش مردم خوزستان است، بیش از 2 میلیون اصله نخل مثمر به دلیل خشکسالی، مدیریت سلیقه‌ای و سیل از بین رفته است.

 

خوزستان و عشایر سختکوش، متدین و صمیمی آن در میان مشکلات، نارسایی‌ها و کم مهری‌ها هر چند گله‌مندند اما مثل همیشه شعار وفاداری، غیرت و ولایت سر می‌دهند. شرمنده بزرگی و سخاوت و وفاداری‌شان شدم.

 

عید فطر در خوزستان یعنی شادی، لباس نو، عیدی گرفتن و عیدی دادن، میهمانی رفتن و میهمانی دادن. کوچک شدن سفره عید خوزی‌های سخاوتمند و مهمان دوست، قلبم را به درد آورد.

 

انبوه جوانان تحصیل‌کرده، خوش‌فکر و با انگیزه که ثمره پرافتخار رفع تبعیض آموزشی پس از انقلاب اسلامی هستند، مشتاق کار، تلاش، تولید و آباد کردن دیارشان هستند. به این اشتیاق مقدس پاسخی درخور، ارائه نشده و بعضاً زخم تبعیض نیز بر دلشان نشسته است.

 

علی رغم تلاش گسترده و تبلیغات پرهزینه قارون‌های منطقه، مشکلات نتوانسته انگیزه مردم برای حفاظت از امنیت و ثبات در خوزستان را مخدوش کند. هرکس باور ندارد، بدون تشریفات و خودرو دولتی و اسکورت و محافظ و… به میان مردم خوزستان بیاید.

 

جریان تکفیری وابسته، همه همت خود را برای ایجاد و استفاده از شکاف‌های مذهبی و قومی در خوزستان بسیج کرده است. تنها سد محکم در برابر آنان جریانات نخبگی و اصیل منطقه هستند که شاید به برخی عملکردها هم معترض باشند. اعتماد، تعامل و انصاف بسیاری از گره‌های کور را می‌گشاید.

 

بدون در نظر گرفتن تعلقات منطقه‌ای، از جایگاه مسئول نهاد امنیت ملی به خود و سایر مسئولین محترم یادآوری می‌کنم که خوزستان نیازمند توجه بیشتر و عمیق‌تر است.

 

گام‌ها را باید بلندتر برداریم تا خوزستان جنگ‌زده، خشکسالی‌زده، گرد و غبارزده و سیل‌زده به سرزمینی مبدل شود که شایسته مرزبانان پرآوازه و نجیب این دیار است.»

 

منبع: خبرانلاین

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها